Prešovčania zabudli, ako chutí víťazstvo

Futbalisti 1. FC Tatran Prešov pokračujú v nelichotivej sérii - už desať zápasov nevedia, ako chutí víťazstvo. Naposledy sa zverenci trénera Romana Pivarníka tešili v Corgoň lige 2008/09 zo zisku troch bodov 2. novembra minulého roku, keď na domácej pôde zdolali úradujúceho slovenského vicemajstra MŠK Žilina 1:0 gólom Katonu.

V jesennej časti však potom už nasledovala len prehra v Banskej Bystrici a tri nerozhodné výsledky proti Nitre, Dubnici a Trnave. Po zimnej prestávke zatiaľ odohrali “zeleno-bieli” šesť duelov - prehrali doma so Slovanom, remizovali v Zlatých Moravciach, v domácom prostredí potom vo východniarskom derby nestačili na MFK Košice, na bratislavských Pasienkoch ich hetrikom zdolal útočník Artmedie Petržalka Jakub Sylvestr, podľahli aj Dunajskej Strede na jej ihrisku a najnovšie v sobotu 11. apríla uhrali na domácej pôde s MFK Ružomberok iba remízu 2:2.

"Nad Ružomberkom sme každopádne chceli vyhrať. Cítim obrovské sklamanie a hnev, pretože sme stratili ďalšie dva zbytočné body. Neviem, čo viac mám k tomu povedať, takéto stretnutie musíme doviesť do víťazného konca. Dobre sme bránili, mali sme zápas pod kontrolou, darili sa nám rýchle ofenzívne akcie, viedli sme 1:0 i 2:1. Hostí sme nechceli pustiť do šancí, čo sa nám aj darilo, veď súper iba kombinoval pred našou šestnástkou a nebol veľmi nebezpečný. Znova sme však dostali dva neuveriteľné góly. Veď Ružomberčan Ďubek pri góle na 2:2 iba nahodil loptu ako hokejisti nahadzujú puk na bránku, no a my sme z toho inkasovali. My normálny gól azda už ani nedostaneme,“ cituje oficiálna internetová stránka Tatrana slová Davida Čepa.

Český obranca mal po stretnutí ťažké srdce aj na hlavného rozhodcu Fajčíka, ktorý podľa neho odpískal vymyslený pokutový kop po ruke Martina Barana. "Spolu s Maťom sme išli do sklzu v našom pokutovom území, aby sme čo najviac skomplikovali zakončenie Ružomberčanovi Kukoľovi. Lopta sa nešťastne odrazila do ruky Maťa Barana, no mal ju pri sebe, pri tele. Naozaj neviem, či sa majú pískať takéto penalty,“ krútil hlavou David Čep, podľa ktorého arbitri urobili chybu aj predtým: “My sme mali vhadzovať aut, nie Ružomberok. Neviem, prečo to rozhodcovia nevideli a otočili hru v prospech hostí. Každopádne sme si mali dať väčší pozor na túto akciu, akoby sme prestali hrať.“

Zdroj: Denník Šport, 12.04.2009