Vo futbalovom Tatrane to vrie

Preraďovanie hráčov do donedávna B-mužstva, od začiatku tejto sezóny juniorky, má ďalšie pokračovanie. A to aj napriek skutočnosti, že 1. FC Tatran Prešov tri corgoňligové zápasy vyhral, pričom ani raz neinkasoval. K tomu po presvedčivom rezultáte prešiel cez druhé kolo v Slovenskom pohári. Najnovšie sa z kabíny áčka zeleno-bielych musel porúčať Petr Kobylík.

Už dávnejšie sa šuškalo, že v prvom mužstve Tatrana panuje dosť dusná atmosféra. Paradoxné konštatovanie, predovšetkým po dosiahnutých výsledkoch. Všetko však nasvedčuje, a včerajšok to sčasti potvrdzuje, že napätie medzi trénerom Romanom Pivarníkom a hráčmi je.


Nie je asi všetko zlato, čo sa blyští...

Včera sme dostali zaujímavú informáciu. Ako sa zvykne vravieť, z dobre informovaného zdroja. Podľa nej hráči 1. FC Tatran Prešov odmietli včera predpoludním trénovať pod Pivarníkovou taktovkou. Chceli sme si to overiť, a tak sme sa snažili telefonicky spojiť s Romanom Pivarníkom, potom aj so športovým riaditeľom klubu Erikom Bogdanovským. Snaha overiť si, "či je trochu pravdy na tomto šprochu", však vyšla nazmar. Tak sme si to namierili priamo na štadión zeleno-bielych. Mužstvo pod taktovkou hlavného trénera i jeho asistentov zarezávalo na tréningovej B ploche. Jeden hráč však smeroval v civile zo štadióna. Petr Kobylík nás prekvapil strohým konštatovaním. "Vyhodili ma. Vraj z výkonnostných a disciplinárnych dôvodov. Nesmiem sa zúčastňovať tréningov áčka ani béčka Tatrana. Bol mi daný individuálny tréningový plán." Po Slovákovi Čertíkovi, Brazílčanovi Bernardovi a Bosniakovi Vršajevičovi sa teda porúčal ďalší hráč.


Obetný baránok?

Samozrejme, chceli sme dať priestor aj druhej strane. Pokúšali sme sa po podvečernom tréningu zase kontaktovať telefonicky so športovým riaditeľom i trénerom. Neúspešné pokusy. Kým sa tak napokon stalo, registrovali sme názor ďalšieho vyhodeného hráča. "Kríza v tíme podľa mňa vyvrcholila. Hoci sme vyhrávali, tréner asi potreboval obetného baránka. Voľba padla na mňa. Samozrejme, nepáči sa mi to, ale musím to rešpektovať. Sklamanie je to hlavne preto, že si vybral mňa, pričom ma pozná dlho a dotiahol ma sem. Žiadne kroky, ktoré by škodili klubu aj jemu, som voči trénerovi nepodnikal. Čo už s tým narobím. Poradím sa so svojím manažérom a potom, ak bude záujem, dám vedieť viac," lúčil sa s nami 'odídený' P. Kobylík.


Tréner vraj nevedel, čo sa deje za chrbtom

Tesne pred uzávierkou dnešného vydania sa nám ozval tréner R. Pivarník. "Pravda je taká, že mužstvo doobeda odmietlo trénovať," potvrdil tréner Tatrana. "Postavilo sa proti odchodu Kobylíka. Tvrdilo, že nie je možné, aby som hráčov takto vyhadzoval. To si asi myslia, že o tom, kto bude hrať za áčko alebo béčko, budú rozhodovať hráči. Mňa to všetko, čo sa udialo, prekvapilo. Sú veci, ktoré sa momentálne riešia medzi majiteľmi a hráčmi, a o ktorých som sa dozvedel neskoro. Nevedel som, čo sa deje za mojím chrbtom. Netajím, stále som sa z toho nespamätal. Viac k tomu poviem, až to najhoršie prehrmí." Nedalo nám však nespomenúť otázku trasúcej sa trénerskej stoličky... "O tom, či sa otriasa, alebo nie, vedia najlepšie majitelia klubu. Pokiaľ však hráči vyhadzujú trénera, tak sa asi otriasa. Majitelia majú však iný názor. Všetko záleží na tom, kto rozhoduje o tom, ako to 'trasenie' v konečnom dôsledku dopadne." Tak na to sme zvedaví aj my.

Zdroj: Korzár, 07.10.2009