1. FC Tatran odchádza na herné sústredenie


V Turecku aj s viedenským Rapidom

Dnešným dňom končí futbalistom 1. FC Tatran Prešov štvortýždňový prípravný cyklus. Zameraný bol predovšetkým na kondičnú stránku. Ďalšiu, dvojtýždňovú fázu, absolvuje nováčik Corgoň ligy už od zajtra na hernom sústredení v Turecku.

V prvých dňoch po Novom roku trénovali Prešovčania v domácich podmienkach. Ďalší týždeň strávili na sústredení vo Vysokých Tatrách. Po návrate pokračovali opäť doma. Aj keď tréner 1. FC Tatran Prešov Roman Pivarník s asistentmi Jozefom Daňkom, Jozefom Kostelníkom i kondičným trénerom Pavlom Mlynárom kládli dôraz hlavne na fyzickú stránku, zaradili aj prípravné zápasy. Hneď na začiatku odohralo áčko modelový zápas s treťoligovým béčkom (1:0). To isté si zopakovalo pred odletom do Turecka (4:1). Medzitým vyhral Prešov nad Humenným a Liptovským Mikulášom 3:0, s Giraltovcami hral nerozhodne 2:2 a Rimavskú Sobotu zdolal 1:0.


Spravili, čo mali

"Prípadný prípravný zápas s ťažším súperom sme neplánovali zámerne," rekapituluje uplynulé obdobie tréner zeleno-bielych Roman Pivarník. "Predsa len, únava v tomto období býva značne akumulovaná. Hrozí riziko zranení. Najmä preto sme pred odchodom na herné sústredenie zvolili len ľahší, tréningový s našou juniorkou. To, čo sme chceli spraviť, sme doteraz bezo zvyšku v kondičnom bloku splnili. Táto časť však rozhodne nebola iba o behaní. Pracovali sme aj v hrách, bolo plno vecí, ktoré hráči robili s loptami. Samozrejme, mali pritom hlavne záťažový charakter. Vieme, že únava po záťaži tak skoro neustúpi, no na tureckom hernom sústredení už prejdeme na pilovanie hernej stránky. Jednotlivcov i celého mužstva. Čaká nás tam aj päť prípravných stretnutí."


Začínajú Ľubľanou, končia Taškentom

Futbalisti prešovského Tatrana budú v Turecku trénovať dvojfázovo. Tri prípravné zápasy odohrajú v prvom týždni, dva v druhom. "Druhého februára by sme mali hrať so slovinskou Ľubľanou, piateho s poľskou Poloniou Bytom, ôsmeho s rakúskym Rapidom Viedeň, jedenásteho s rumunským Farulom Constanta a trinásteho, deň pred odletom domov, s Taškentom. V týchto stretnutiach už pôjdeme do stabilizácie základnej kostry mužstva," prezrádza R. Pivarník. "Už nebudeme hrať tak ako doteraz, že polčasy odohrala iná jedenástka. Ak budeme striedať, tak už cielene, na konkrétnych postoch. Najviac však na piatich v jednom zápase. Niektorí hráči však potrebujú zápasovú kondíciu, takže si zahrajú celých deväťdesiat minút. Do Turecka odchádza dvadsaťpäť hráčov."


Talian ostáva, Buchta letí

Do konca tohto týždňa malo byť jasné, či 1. FC Tatran Prešov angažuje Dejana Drakula, reprezentanta Bosny a Hercegoviny do 21 rokov, hráča Vežu Mostar, ktorý bol v Prešove na skúške. Ale aj to, či sa kluby a brankár Miloš Buchta dohodnú na angažmáne v českom FK Teplice. "Drakula berieme. Po testoch však šiel domov, vybaviť si potrebné formality. Zajtra by sme sa s ním mali stretnúť už v Turecku. Čo sa týka Buchtu, kluby sa v podstate na podmienkach jeho účinkovania v Tepliciach dohodli. Lenže napokon Buchta ponuku odmietol. Z jeho odchodu teda zišlo. Takže, ak sa nič v najbližších hodinách nezmení, aj on by mal letieť s našou výpravou na herné sústredenie do Turecka," informoval pred dnešným odchodom do Bratislavy a zajtrajším odletom z viedenského letiska, tréner prešovských corgoňligistov. Isté však je, že po operácii lícnej kosti necestuje brankár Jozef Talian ani zranený Miroslav Poliaček.

Zdroj: Korzár