Nováčik sa hrdí skalpom majstra

Corgoňligový nováčik z Prešova figuruje v dvanásťčlennom poli na šiestej priečke. Takéto postavenie 1.FC Tatran v aktuálnej tabuľke najvyššej súťaže je príjemným oživením. Konštatoval to aj po nedeľňajšom zápase tréner Artmedie Michal Hipp. Prešov doteraz ťažil hlavne v domácich zápasoch. Tri ostatné v rade vyhral jedným gólom. Vonku bodoval v Trnave (0:0) a v Košiciach (5:5).

V mužstve trénera Romana Pivarníka nehral potrestaný Josl, na tribúne sedeli aj Belejík, Poliaček, na súpiske sa neobjavil ani Krohmer. Na lavičke už ale sedel uzdravený Penksa a po dlhšom čase do zostavy zelenobielych naskočili dvaja českí legionári.


Nohy už svrbeli

David Čep zaujal post stopéra, Petr Kobylík v stredovej línii. "Nohy ma už poriadne svrbeli, ťahalo ma to na ihrisko," vyriekol po päťzápasovej pauze v zápasoch Corgoň ligy D. Čep. "Čakanie to po vleklom zranení bolo dlhé, začala sa hlásiť nervozita. Počas asociačnej prestávky som si zahral prípravný zápas v Rimavskej Sobote. Tréner ma nominoval na zápas s Artmediou, tak som šiel do toho naplno. Súboj s úradujúcim slovenským majstrom sme zvládli, takže spokojnosť aj v mojom prípade je namieste." Na zápas 1.FC Tatran a Artmediou prišlo vyše štyritisíc divákov, ktorí vytvorili duelu dobrú kulisu. "Pred zaplneným hľadiskom sa hrá vždy lepšie ako pred poloprázdnym. Netajím, trochu som bol pred vybehnutím na trávnik nervózny. Po prvých kontaktoch s loptou, úspešných zákrokoch ale odišla."


Nervozita rýchlo opadla

Počiatočná nervozita spôsobila na začiatku zápasu takmer pohromu. Prešovskí obrancovia si posúvali loptu medzi sebou. Čep dostal prihrávku sprava a chcel ju predĺžiť na netradičnom poste ľavého obrancu hrajúceho Papaja. Nezasiahol ju práve najšťastnejšie a nechýbalo veľa, aby hosťujúci Piroska prišiel ku gólovej šanci. "Predtým sme si loptu vymenili s Marošom Farbákom, potom mala ísť k Janovi Papajovi. Lopta trochu poskočila, prihrávka to nebola ideálna, ale zo situácie sme vyšli bez úhony. Potom to už klapalo bez podobných momentov." Veľa gólových šancí v zápase si mužstvá nevytvorili. "Každý si svoj priestor pozorne strážil. Rátali sme, že brániť budeme musieť naplno. Darilo sa nám to. Aj Artmedia má dobrú obranu. Logicky teda vychádzalo, že rozhodnúť môže jedna, dve šance. Nejaké možnosti sme mali. Nakoniec ale všetko zariadil krásnou strelou Jaro Prekop."


Nádherná výhra

D. Čep vytvoril stopérsku dvojicu s M. Farbákom. Takomto zložení ale spolu nehrali prvý raz. "V Corgoň lige sme takto hrali prvý raz. Predtým sme ale dlhší čas takto nastupovali v Kroměříži. Myslím že to nám to klapalo." Artmedia hrozila hlavne štandardnými situáciami. "Vydýchnuť sme si nemohli ani po získaní tesného náskoku. Petržalka má skúsené mužstvo, ktoré dokáže využiť zaváhanie súpera. Takže pozor na každú akciu súpera sme si museli dávať až do posledného hvizdu rozhodcu. Celé mužstvo bránilo zodpovedne. Súboj sme zvládli a veľa nechýbalo, aby sme pred koncom dali druhý gól. Aj víťazstvo tým jedným je však nádherné," konštatoval po ďalšom vydarenom corgoňligovom vystúpení zelenobielych D. Čep.

Zdroj: Korzár, 21.09.2008