Tatran s trojicou Španielov i novým brankárom

Prešovský Tatran odohral druhý prípravný zápas na druhú sezónu v Corgoň lige na trávniku v Družstevnej pri Hornáde. V zostave zeleno-bielych sme na stretnutí s Rimavskou Sobotou zaregistrovali troch španielskych futbalistov a slovenského gólmana.

Tréner 1. FC Tatran Prešov Roman Pivarník v sobotňajšom prípravnom dueli s Gemerčanmi v prvom rade skúšal. Preto brankár Talian a hráči Čep, Penksa, Katona, M. Pekár, M. Baran odpočívali. Zápasovú premiéru si v prešovskom drese odkrútil Michal Hanek, ktorý v Moldave nehral, lebo v tom čase utekal uvítať na svet sa hlásiacu dcérku Lilianu.


Prešov - Rimavská Sobota 2:0 (0:0)

Dvaja z troch Španielov na skúške v Prešove, defenzívny stredopoliar Juan Carlos Pozo a útočník Angel Antonio Garcia sa v zeleno-bielom predstavili už minulý utorok na tráve v Moldave. Garcia dal dokonca jediný gól Tatrana. V Družstevnej prvý raz hral Juan Pedro a takisto skóroval. V bráne corgoňligistu chytal Marek Prošovský, hráč Interu Bratislava, odchovanec rimavskosobotského futbalu. Prešovčania Rimavskú Sobotu do vážnej šance nepustili. Lenže ani Tatran sa v prvom polčase nepresadil. Strely Prekopa, Garciu či šance Garciu a Poliačeka po akciách Vršajeviča volali po góloch. Tie prišli až po zmene strán. V 49. minúte Drakul odcentroval z ľavej strany a D. Guba pohotovou hlavičkou otvoril skóre zápasu. Aj na druhý gól prihrával Drakul. Jeho center sklepol Bernardo a Juan Pedro v 72. min. dorážal.

Prešov hral v prvom polčase v zostave: Prošovský - Papaj, Farbák, Hanek, Ščasný - Ižvolt, Prekop, Pozo, Vršajevič - Poliaček - Garcia.
V druhom nastúpili: Prošovský - Krajník, Piter - Bučko, Hanek, Čertík - D. Guba, Pozo (E. Takáč), Kobylík, Drakul - Juan Pedro - Bernardo.


Zajtra asi s iným gólmanom

"Na španielskych futbalistov sme mali kontakty už skôr cez jedného slovenského manažéra. Vývojom určitej spolupráce je príchod trojice hráčov na skúšku v rámci prípravy na Corgoň ligu. Dvadsaťsedemročný Juan Carlos Pozo je defenzívny stredový hráč, ktorý hrával za rezervu Valencie. Garcia a Pedro sú mladí hráči z futbalovej školy na Malorke, ktorej spolumajiteľom je práve náš 'zdroj' v Španielsku," povedal nám po zápase v Družstevnej športový riaditeľ 1. FC Tatran Prešov Erik Bogdanovský. V Prešove sme zachytili informáciu, že o Martina Barana, hráča Tatrana a slovenského reprezentanta, prejavil záujem nováčik najvyššej tureckej futbalovej súťaže z Istanbulu. "Áno, je to pravda," potvrdil E. Bogdanovský. "Ak sa prestup Martina Barana do Turecka zrealizuje, v takom prípade s najväčšou pravdepodobnosťou angažujeme Juana Carlosa Poza." Prešovčania majú v hľadáčiku aj ďalších hráčov. Športový riaditeľ Tatrana nevylúčil, že jeden z nich, malo by ísť o brankára, sa ukáže v najbližšom prípravnom zápase s Michalovcami zajtra o 18.00 hod. v Krásnej. Mohol by ním byť čerstvý 22-ročný majster Česka Jakub Diviš (195 cm) zo Slavie Praha.

Zdroj: Korzár, 22.06.2009