Prichádza Diviš zo Slavie
V Prešove vyriešili brankársky post

Nováčik z Prešova hodnotil svoje účinkovania v Corgoň lige pozitívne. Predstavitelia klubu počas leta intenzívne pracujú na doplnení mužstva, aby sa v novej sezóne posunul herne i tabuľkovo vyššie.

Zdá sa, že neistý brankársky post má vyriešený. Na polročné hosťovanie s následnou opciou prichádza Jakub Diviš zo Slavie Praha. „Už v zime ma oslovili funkcionári Prešova, ale môj príchod sa zrealizoval až teraz,“ hovorí na budúci mesiac 23-ročný rodák z Lomnice nad Popelkou, ktorý hosťoval v Sparte Krč a v Slavii je od dorastu štyri a pol roka. Brankár s parametrami 195 centimetrov a 89 kilogramov prešiel všetkými mládežníckymi reprezentačnými výbermi. Je zaujímavé, že v Gambrinus lige na svoj debut stále čaká. „Prešov je ambiciózny klub. O slovenskom futbale mi veľa rozprával brankár a bývalý spoluhráč Matúš Kozáčik, ktorý je v Sparte. Niečo pridal Švento a tiež Grajciar. Informácie som čerpal aj z internetu.“ Zajtra absolvuje s novými spoluhráčmi prvý tréning.


PRE ONKOLÓGIU 97 JEDENÁSTOK

V marci 2009 sa Jakub Diviš zúčastnil v Edenena charitatívnej akcii na podporu detského onkologického centra v pražskom Motole. Za každý zneškodnený pokutový kop, ktorý zahrávali sponzori a hostia, putovalo sto korún na konto detskej onkológie. Diviš si v bráne počínal výborne a chytil 97 pokutových kopov. „Slavia už dlhšie spolupracuje s onkologickým centrom. Som nesmierne rád, že som mohol aj ja k tomu prispieť. Vďaka úspešným zákrokom v bráne sa vyzbierala suma 9700 korún. K tomu pridali usporiadatelia akcie ďalších 5-tisíc korún. Peniaze putovali na dobrú vec, ktorú vždy rád podporím,“ povedal Diviš.

Zdroj: Denník Šport, 22.06.2009