Na dvoch pravých to neskúsi

MIROSLAV POLIAČEK Prešov nikdy nepreklial


Odkrútil si tri roky v Slovane Bratislava, hosťoval v Prievidza a v lete minulého roku prestúpil do Tatrana Prešov. Stredopoliar Miroslav Poliaček sa nemôže naplno futbalovo nadýchnuť, aby natrénované odvádzal v zápasov a bol prospešný mužstvu. Namiesto toho ho hnevá „neposlušná“ ľavačka. Z roku a pol na východe republiky mu odkrojila už sedem mesiacov mimo trávnikov.

Poliaček je ale opäť tu! Začal trénovať a možno sa stihne v závere jesene zapojiť do zápasu. Ktovie, možno už dnes... „Bolo to na porazenie. Najskôr členok, potom achilovka a naposledy natrhnuté šľachy v slabinách, to všetko na ľavej nohe,“ vyrátaval s trpkosťou v hlase Miroslav Poliaček „Vraciam sa tretí raz. Keď sa mám držať známeho príslovia ‚do tretice...‘, tak nasledujúce mesiace budú v pohode a zranení už nebude,“ zhlboka si povzdychol.„V Tatrane zo mňa zatiaľ poriadny osoh nemajú, viac do mňa dávajú, ako ja odvádzam. Hnevá ma to.“

Poliaček absolvoval rôzne vyšetrenia, liečby, operáciu zapálenej achilovky a najlepšie sa cítil po posturálnych cvičeniach s Radkom Ševčíkom. „Prišiel som do Prešova, aby som hral. Namiesto toho prešľapujem na mieste. Začnem trénovať a po určitom čase sa zdravotne zabrzdím, nemôžem sa dostať poriadne do formy, do plného výkonu.“ V minulej sezóne odohral za Tatran trinásť zápasov a strelil dva góly. Na jeseň si pripísal deväť štartov a jeden gól.

Predtým sa mu zranenie vyhýbali. V Slovane najviac vynechal tri týždne pre trampoty s členkom. Keď zoberieme všetky tie zranenia, ktoré ho postihli v Šariši, nepovie si od zlosti „prekliaty Prešov!“?

„Určite nebudem preklínať prešovský klub. Našiel som dobré podmienky a kolektív je tiež super. Zhoda nepríjemných náhod to však zariadila po svojom. Zranenia, ktoré ma vždy obchádzali, sa na mňa prilepili akurát v Prešove.“ Čo tak vymeniť nohu? „No, nie je to najhorší nápad,“ uvažuje. „Ale chodiť s dvomi pravými nohami, to nie. Navyše som ľavák, v ľavačke mám futbalový grif. Nohy nevymením, problémová sa dostáva do optima a budem hrávať s tým, ktoré mám od narodenia,“ reagoval s nadhľadom.

Miroslav Poliaček predsa len má dôvod na radosť. Pred dvomi týždňami mu priateľka Simona porodila dcérku Lauru.Pokiaľ začne aj pravidelne nastupovať v prešovskej zostave, bude o ďalšieho spokojného a šťastnejšieho futbalistu viac.

Zdroj: Denník Šport, 21.11.2009