Tatran po Kobylíkovi vyhodil aj Mareka Penksu

Stredajší Korzár priniesol exkluzívnu informáciu o tom, ako sa hráči corgoňligového 1.FC Tatran Prešov obrátili chrbtom k trénerovi Romanovi Pivarníkovi. Stalo sa tak po tom, čo vyhodil z mužstva českého legionára Petra Kobylíka. Z výkonnostných a disciplinárnych dôvodov. Najnovšie dostal výpoveď od klubu aj skúsený Marek Penksa.

Podľa našich informácií sa kabína postavila za P. Kobylíka. Mužstvo odmietlo predvčerom predpoludním trénovať na protest proti verdiktu trénera. Na popoludňajší síce vybehlo, ale všetko to bolo o napätej klíme v tíme. Ohrozený bol aj odchod na trojdňové sústredenie vo Vysokých Tatrách. Majitelia klubu sa ešte v utorok večer stretli s hráčmi a do Tatier sa napokon šlo.


Hanek a Belejík s výstrahou

Keď sme si včera overovali, či výprava prešovských futbalistov na krátke sústredenie odišla, dočkali sme sa kladnej odpovede. "Áno, mužstvo vedené Romanom Pivarníkom odcestovalo do Vysokých Tatier," informoval nás športový riaditeľ 1.FC FC Tatran Prešov Erik Bogdanovský.

Vzápätí však dodal, že v zostave už neboli Petr Kobylík a Marek Penksa. Obaja dostali v klube výpovede. Detailne nebudeme dôvody výpovedí konkretizovať. Ide o výsostne internú klubovú záležitosť. Je to fakt, o ktorom rozhodli majitelia klubu.

"Navyše, hráči Michal Hanek a Ľuboš Belejík dostali dôrazné upozornenie na dodržiavanie štatútu správania profesionálneho hráča 1.FC Tatran Prešov." Kroky, ktoré potvrdzujú, že napätie medzi hráčmi a hlavným trénerom v prešovskej kabíne nebolo iba nejakou chimérou... "Nekomentujem," ukončil tok stručných informácií E. Bogdanovský.

Diktát hráčov nedopustia

"Pokiaľ hráči chcú trénerovu hlavu, asi sa jeho pozícia otriasa. Majitelia klubu majú na celú vniknutú záležitosť iný názor," tvrdil R. Pivarník. Mal pravdu, majitelia sa postavili na stranu trénera. "Bodaj by nie. Nie je predsa mysliteľné, aby o tom, kto bude hrať za áčko a kto za béčko, prípadne kto zostane alebo odíde, rozhodovali hráči. Od toho majú kompetencie iní." A tí ich aj využili. Po preradených do rezervy - Čertíkovi, Bernardovi, Vršajevičovi horšie dopadli vyhodení P. Kobylík a M. Penksa.

Vedenie prešovského klubu po slabých výkonoch a výsledkoch v prvej fáze preradzovalo, v druhej už vyhadzovalo. Samozrejme, hráčov. "Diktát hráčov v Tatrane nedopustíme. Ak to bude nevyhnutné, pristúpime k ďalším ráznym opatreniam," dal na známosť športový riaditeľ 1.FC Tatran Prešov Roman Pivarník.

Zdroj: Korzár, 07.10.2009