Papaj v úlohe prešovského žolíka, zaskakoval na troch postoch

Úloha žolíka vo futbalovom klube 1. FC Tatran Prešov v ostatných zápasoch Corgoň ligy prischla 29-ročnému stredopoliarovi Jánovi Papajovi. Doma proti Artmedii hral rodák z Dovalova pri Liptovskom Mikuláši na ľavom okraji obrany zeleno-bielych. V sobotu v Ružomberku v zápase 13. kola začal na poste ľavého stredového hráča, skončil však ako pravý obranca. Aj tieto tri posty svedčia o tom, že Ján Papaj je futbalový univerzál, akých na Slovensku nie je veľa.

To, že Papaj nehrá na svojom stabilnom poste, zavinila predovšetkým veľká maródka v prešovskom tíme. Hlavnému trénerovi Tatrana Romanovi Pivarníkovi, ako po zápase v Ružomberku (3:0) zdôraznil, chýbali hlavne konštruktívni hráči, ako sú Petr Kobylík a Miroslav Poliaček.

"Ten môj pohyb po viacerých postoch je za daných okolností určitým východiskom z núdze. Na pravej strane obrany, kde zvyčajne hrávam, sa celkom dobre uchytil Michal Piter - Bučko. Na ľavej som pred týždňom zaskakoval za potrestaného Tomáša Josla. V Ružomberku ma tréner posunul do stredovej línie. Keď však do zostavy naskočil ofenzívny Marek Penksa, stiahol som sa do obrany za odchádzajúceho Miša Piter - Bučka," citoval v pondelok denník Korzár slová bývalého hráča FC Senec, ktorými vysvetlil svoje "putovanie" v zostave 1. FC Tatran.

Hladká prehra Prešova v Ružomberku 0:3 Jána Papaja mrzela najmä preto, lebo pred prvým inkasovaným gólom v 10. min hrali Šarišania celkom dobre. V druhom polčase si ale Tatran v jeho úvode nedal pozor a inkasoval druhý raz. "O tom, že sme tento zápas nezvládli, podľa mňa rozhodol v prvom rade prvý gól z kopačky striedajúceho Maška. Po takomto vstupe do zápasu sa to potom vonku ťažko otáča," zdôraznil J. Papaj. "Pritom všetkom nás ešte tréner Roman Pivarník pred zápasom upozorňoval, aby sme zachytili začiatok. Cez prestávku to potom zdupľoval. Žiaľ, vypálilo to inak. Z Ružomberka odchádzame so sklonenými hlavami," dodal skúsený stredopoliar, ktorý okrem rodného Dovalova a ligového Senca pôsobil aj v Liptovskom Hrádku, Novákoch, Topoľčanoch, Prievidzi a Púchove.

Zdroj: Denník Šport, 27.10.2008