Prešovčania nechystajú veľké zmeny, novicom Brazílčan Mariano

S príjemnými pocitmi z pokojného umiestnenia v strede tabuľky najvyššej slovenskej súťaže sa budú na jarnú časť Corgoň ligy pripravovať futbalisti 1. FC Tatran Prešov.

Hlavný tréner Roman Pivarník môže v druhej polovici ročníka počítať s takmer navlas rovnakým kádrom, aký mal k dispozícii v jesenných kolách súťaže. "Do prvého tréningového procesu sa zapojilo 25 hráčov. Medzi nimi zatiaľ neboli žiadne nové tváre, už v pondelok večer by však mal do Prešova pricestovať 20-ročný brazílsky útočník Jonathan Bernardo Mariano. Ide o odchovanca Corinthiansu, ktorý naposledy pôsobil v Artmedii a s ktorým sme podpísali trojročnú zmluvu. V priebehu krátkeho času by mali prísť na skúšku aj ďalší hráči, no príchody určite nebudú masívneho charakteru. Káder, ktorý sme mali k dispozícii v jesennej časti, dostane priestor aj na jar. Zdravé je už aj kvarteto skúsených futbalistov Kobylík, Penksa, Belejík, Poliaček, ktoré sa na jeseň trápilo so zraneniami. Aj na ich skúsenosti sa budeme na jar spoliehať," informoval agentúru SITA športový riaditeľ nováčika najvyššej slovenskej súťaže Erik Bogdanovský.

Z jesenného kádra Prešova zatiaľ nik neodišiel, z hosťovania sa naopak vrátilo duo kmeňových hráčov Tatrana Pavol Cicman (Humenné) a Jozef Čertík (Prievidza). "Samozrejme, nie je vylúčené, že napokon niekto od nás odíde. V prípade konkrétneho záujmu sme ochotní so záujemcami rokovať. Na stole sme už mali ponuku z poľskej najvyššej súťaže ohľadom Petra Katonu, v tomto prípade sme však zareagovali negatívne. Je to mladý hráč, ktorému sa u nás na jeseň darilo a dúfame, že v tom bude pokračovať. Brankár Miloš Buchta absolvoval skúšku u ruského prvoligistu Spartak Nalčik, momentálne čakáme na ďalšie kroky hráčovho manažéra," skonštatoval funkcionár "zeleno-bielych".

Počas zimnej prípravy čakajú na Prešovčanov dve sústredenia. Kondičné absolvujú "východniari" od 10. do 15. januára vo Vysokých Tatrách, na herné sústredenie sa presunú v termíne 31. 1. - 14. 2. do Turecka. "Tam by sme mali absolvovať päť prípravných stretnutí. Na 90 percent sme dohodnutí na zápasoch s bulharským Levski Sofia, rumunskou Konstancou a poľskou Poloniou Bytom, ďalších dvoch súperov ešte hľadáme," skonštatoval Erik Bogdanovský a na margo ambícii klubu v zostávajúcom priebehu súťaže dodal: "So súčasným siedmym miestom sme spokojní, no pochopiteľne ako všetci aj my by sme sa chceli na jar posunúť vyššie. Káder má svoju kvalitu a silu, už jesenná časť to potvrdila. Naším cieľom je však najmä zlepšiť a zefektívniť našu hru na ihriskách súperov."

Zdroj: profutbal.sk, 05.01.2009


Prehľad prípravných stretnutí 1. FC Tatran Prešov v rámci zimnej prípravy pred jarnou časťou Corgoň ligy:

10.  januára 2009: 1. FC Tatran Prešov - Humenné (14.30h, umelá tráva pri Jazdeckom areáli v Prešove)
13.  januára 2009: Liptovský Mikuláš - 1. FC Tatran Prešov
20.  januára 2009: 1. FC Tatran Prešov – Giraltovce
24.  januára 2009: 1. FC Tatran Prešov – Rimavská Sobota
02. februára 2009: zatiaľ nezmámy súper na hernom sústredení v Turecku
05. februára 2009: 1. FC Tatran Prešov - Polonia Bytom (Poľsko), na sústredení v Turecku
08. februára 2009: 1. FC Tatran Prešov - Rapid Viedeň (Rakúsko), na sústredení v Turecku
11. februára 2009: 1. FC Tatran Prešov - Farul Constanta (Rumunsko), na sústredení v Turecku
13. februára 2009: 1. FC Tatran Prešov - Levski Sofia (Bulharsko), na sústredení v Turecku
21. februára 2009: 1. FC Tatran Prešov - Inter Bratislava (generálka na jarný štart Corgoň ligy)