"Sklepávačov" sa vzdali, získali Pavla Jurča

Futbalisti 1. FC Tatran Prešov sú zatiaľ bodovo úspešnejší na ihriskách súperov. Z desiatich nazbieraných bodov v desiatich odohraných kolách Corgoň ligy šesť vydolovali vonku.

V prvom kole vyhrali zeleno-bieli v Petržalke Belejíkovým gólom. Vonku potom Prešovčania nepochodili v Senici, Dunajskej Strede, Nitre, Žiline. Nasledovalo desiate kolo a Tatran znovu naplno zabodoval na súperovej tráve. Najtesnejšiu výhru v nedeľu večer v Košiciach zariadil Šarišanom kapitán tímu Ján Papaj.


Rošády v zeleno-bielom

Tatran po stratách s Dubnicou (0:0) doma prehral s Banskou Bystricou a Trnavou. Najmä tá po predošlej jasnej výhre 3:0 na vlastnom ihrisku nad majstrovským Slovanom Bratislava škrela. Neostala ani bez následkov. J. Čertíka nasledoval do B tímu brazílsky útočník Bernardo. Damoklov meč zrejme visí aj nad ďalšími, ktorí nenapĺňajú predstavy trénera Romana Pivarníka ani jeho asistentov Jozefa Daňka a Jozefa Kostelníka. A keby len ich. Sú tu predsa fanúšikovia, ktorým sa výkony viacerých hráčov nepozdávali. Najmä novozískaných. Ozajstnou posilou je brankár Jakub Diviš. Skúsený Michal Hanek nezabral so Slovanom, odkiaľ do Prešova prišiel. V Košiciach hral s Piter-Bučkom na poste defenzívnych štítov a už to bol celkom iný výkon. Ižvolt sa na kraji zálohy ukazoval sľubne, ale potom výrazne herne padol. Pribula, ktorý dostal šancu, ho jasne prevýšil. Aj Vršajeviča, ktorý iba zahrieva lavičku. Nuž a ani Španieli toho zatiaľ veľa neukázali. Pozo Muňoz je síce skúsený futbalista s herným prehľadom, ale do tímu ešte nezapadol. Zranil sa, nazbieral štyri žlté karty. Juan Pedro, mladý talent, zbiera skúsenosti a adaptuje sa v juniorke.


Na poslednú chvíľu

Osobitnou kapitolou sú v 1.FC Tatran Prešov útočníci. So "sklepávačmi", vysokými M. Pekárom a R. Bernardom už trénerom došla trpezlivosť. Prvý je na hosťovaní v Prievidzi, druhého preradili do druholigovej juniorky. A tak v Prešove hľadali k Belejíkovi či Takáčovi väčšiu konkurenciu. Tú by mal vytvoriť Pavol Jurčo, ktorý prichádza do 1.FC Tatran na hosťovanie do 30. 6. 2010 z MFK Košice. "Všetko sa to upieklo na poslednú chvíľu," tvrdil nám športový riaditeľ 1. FC Tatran Prešov Erik Bogdanovský. "Očakávame, že zmena prostredia by tomuto futbalistovi mohla pomôcť, tým pádom pomohol by aj nášmu klubu. Ak sa P. Jurčo v Tatrane uchytí, máme v takom prípade možnosť využitia opcie na jeho prestup. Pred príchodom J. Nováka mal v košickej zostave stabilné miesto. Dúfam, že si ho vybojuje a svoje miesto nájde aj v našej corgoňligovej."

Zdroj: Korzár, 22.09.2009