„Kolíska“ nápadom Takáča

ZACHYTENÉ V ČERMELI PO DERBY KOŠICE – PREŠOV (0:1)

Kapitán Tatrana JÁN PAPAJ aj o odvrátenej hrozbe finančných sankcií

Keď strelil kapitán Prešovčanov Ján Papajjediný gól východoslovenského derby, namieril si to k lavičke Tatrana k Erikovi Takáčovi. „V Erikovej rodine pribudol pred dvoma mesiacmi synček, ja som sa spolu s manželkou Katarínou pred mesiacom potešil z narodenia dcérky Nathalie. Takáč mi vravel pred zápasom v Košiciach, že ak dám gól, tak nech prídem k našej lavičke a urobíme ‚kolísku‘,“ vysvetľoval Papaj okolnosti malého divadielka, ktoré spolu s Takáčom vystrojili v 16. minúte zápasu po góle Šarišanov.

Cez týždeň a ani pred zápasom však Prešovčanom do smiechu príliš nebolo. Hráči mali na pokyn trénera Pivarníka sprísnený režim, odpočinok nariadený pravidelne na štadióne, ba v prípade neúspešného výsledku v Košiciach by sa v Prešove siahalo hráčom aj na peniaze. „Takáto hrozba sa naozaj spomínala, sme radi, že sa k nej nemuselo pristúpiť. Ani rozhodnutie o povinnom odpočinku sme nevnímali pozitívne, každý z nás by radšej oddychoval doma pri rodine. V klube nebola najlepšia atmosféra, spôsobili sme si ju však sami, keďže nám hrozil prepad na posledné miesto tabuľky, pričom naším cieľom je pohybovať sa v jej hornej polovici,“ tvrdil Papaj.

Súhlasil s názorom, že úroveň nemastného-neslaného derby odrážala súčasné postavenie oboch tímov v tabuľke. „Futbal to veru nebol krásny, oba tímy sú v kŕči. Našu taktiku sme podriadili tomu, že sme potrebovali zabodovať. Hrali sme účelne, zodpovedne sme bránili, Košičania sa proti nám nevedeli presadiť, udržali sme si čisté konto. Dali sme si pozor na strelca domácich Nováka, no a to bol možno kľúčový moment zápasu.“

Zdroj: Denník Šport, 22.09.2009