Drakula chce Prešov, Buchtu Teplice

Na dva týždne do Turecka odcestujú koncom tohto týždňa futbalisti 1. FC Tatran Prešov. Corgoňligový nováčik na hernom sústredení plánuje odohrať päť prípravných duelov.

Poslednou, oficiálne neplánovanou previerkou bude dnešný modelový zápas prešovského áčka s vlastným treťoligovým béčkom. Po ňom by už malo byť definitívne jasné, s akým kádrom zeleno-bieli do Turecka odcestujú.


Skúšali novicov

Definitívu spomíname aj preto, lebo Tatran počas zimnej prestávky skúšal aj novicov. Prešovu sa už upísal urastený, dvadsaťročný brazílsky útočník Jonathan Bernardo Mariano. V dobrom svetle sa ukazoval reprezentant Bosny a Hercegoviny do 21 rokov, ľavonohý Dejan Drakul, strelec pekného gólu v prípravnom zápase s Rimavskou Sobotou. V zeleno-bielom v tomto stretnutí hral aj Bosniak s rakúskym pasom Mato Simunovič. V prešovskej bráne však opäť nestál Miloš Buchta. Bol na skúške v Českých Tepliciach.


Jasno koncom týždňa

Do toho, či 1. FC Tatran Prešov niektorého zo spomenutých hráčov angažuje, ale aj či pustí Buchtu, má čo povedať aj tréner Roman Pivarník. "Drakul i Simunovič sú hráči na okraje stredovej línie," charakterizuje oboch kormidelník zeleno-bielych. "Avšak sú rozdielne typy. Dejan Drakul je mladší, má dobrú výšku a navyše je ľavák, čo je jeho nespornou výhodou. Simunovič je viac konštruktívny, a takých máme v mužstve dosť. Skôr zoberieme rýchlostné, priamočiare typy futbalistov. Do takejto koncepcie sa nám lepšie hodí Dejan. Máme oňho záujem. Je to hráč, na ktorom sa dá pracovať, ktorý je schopný sa ďalej vyvíjať a zlepšovať. V jeho prípade sú záležitosti v štádiu, keď by sme mali veci aj technicky dotiahnuť do konca tohto týždňa. Teda ešte pred odchodom na sústredenie do Turecka."


Talian zranený, Pivarník zatlačí

Brankár 1. FC Tatran Prešov Miloš Buchta je zase z klubu na odchode. Má za sebou skúšku v ruskom Naľčiku, ďalšiu absolvoval v českých Tepliciach. Zdá sa, že pokračovanie jeho kariéry bude práve tam. "Rusi skúšali viacerých brankárov i hráčov. Oni to robia vo veľkom. Z kvantity si potom vyberú možno jedného, dvoch hráčov. Nám sa zatiaľ z Naľčiku neozvali. Tým pádom šiel na skúšku do Teplíc. V tomto klube ho napokon dobre poznajú. Odohral tam zápas v rámci turnaja Tipsportu s pražskou Slaviou. Teplice ho chcú angažovať," tvrdí R. Pivarník. "Sú určené podmienky, za akých by mohol Buchta do Teplíc odísť. Momentálne kluby o nich rokujú." Ak dohode dôjde, Tatran sa asi ohliadne po gólmanovi. "Buchta bol našou jednotkou. Prešovčan Talian aj Kuvajťan Al Rashidi sú mladí brankári, ktorí sa iste budú vyvíjať. Žiaľ, J. Talian sa zranil, musel podstúpiť operáciu lícnej kosti. Máme aj J. Baláža. Lenže ak Buchta ozaj odíde, budem tlačiť na to, aby do mužstva prišiel aj jeden skúsený brankár. Aspoň teda na prechodné obdobie pol roka, možno na rok."

Zdroj: Korzár, 28.01.2009