Pivarník do Ostravy nepôjde

V prešovskom Tatrane majú o jednu zásadnú starosť menej

Hoci vedenie 1. FC Tatran Prešov dalo Romanovi Pivarníkovi „voľné ruky“ pri možnosti zvážiť a prípadne aj prijať ponuku Baníka Ostrava, tréner ju napokon neakceptoval. „Týždeň som zvažoval všetky pre a proti, v pondelok som sa za ňu definitívne poďakoval a neprijal som ju,“ oznámil nám zásadný fakt Pivarník.

„Ponuka Ostravy bola zaujímavá, o tom niet pochýb. Baník je klub, ktorý je v rámci českých pomerov stále pojmom. Išiel by som za relatívne lepším, ale... “ pokračoval v úvahách Pivarník, ktorý má s Tatranom platnú zmluvu do skončenia sezóny 2010/11. „Za zostávajúce vyše dva roky chceme v Prešove urobiť to, čo sme si spoločne zaumienili na začiatku spolupráce. Práca s prešovským mužstvom ma baví. Stále máme na čom pracovať, mužstvo má potenciál. Išli sme cestou jeho doplnenia o mladých hráčov, ktorých chceme zapracovať do tímu v najbližších mesiacoch, možno do roka. Vieme, že v rámci prestavby tímu máme čo zlepšovať, no v kabíne je potenciál zlepšovať sa,“ argumentoval Pivarník v našej debate ešte predtým, ako Prešovčania v utorok odcestovali na predzápasové sústredenie pred dnešným corgoňligovým duelom v Trnave.

Pochopiteľne, v prešovskom klube sa takémuto trénerovmu rozhodnutiu potešili. „Samozrejme, situáciu medzi Pivarníkom a Ostravou sme sledovali, tréner nás informoval o konkrétnej ponuke Baníka,“ tvrdil športový riaditeľ 1. FC Tatran Prešov Erik Bogdanovský a dodal: „Roman Pivarník mal požehnanie od majiteľa klubu a mohol z Prešova do Ostravy odísť. Sme radi, že sa napokon rozhodol zostať u nás. Má tu rozrobenú prácu a bude v nej pokračovať.“

Zdroj: Denník Šport