Tatran hrá dnes v Maďarsku

Po dvojtýždňovom domácom bloku odchádzajú futbalisti 1. FC Tatran Prešov na týždňové sústredenie do Luhačovíc. Do Česka však odídu dosť veľkou okľukou. Najprv pôjdu odohrať na dnešok naplánovaný prípravný zápas do maďarského Székesféherváru. Potom sa vrátia prenocovať do Senca, odkiaľ zajtra ráno vyrazia za rieku Moravu. Vo výprave zeleno-bielych už nefiguruje Martin Baran, ktorý prestupuje do klubu nováčika najvyššej tureckej súťaže Kasimapasasporu Istanbul.

S odchodom slovenského reprezentanta na zahraničný angažmán v 1. FC Tatran Prešov rátali. Preto hľadali zaňho adekvátnu náhradu. Mal by ňou byť skúsený, 27-ročný španielsky futbalista Juan Carlos Pozo. Do Luhačovíc cestuje aj talentovaný mladý útočník zo Španielska Juan Pedro Garzon Berga a dvaja noví brankári Jakub Diviš zo Slavie Praha a Marek Prošovský z Interu Bratislava.


Generálka bude v Zlíne

"Odchádzame na herné sústredenie a hlavne za kvalitnými súpermi," zdôraznil tréner 1. FC Tatran Prešov Roman Pivarník. Prešovčania odohrajú v Maďarsku dnešný zápas so Székesféhervárom, v Česku 30. júna v Českom Těšíne s poľským Ruchom Chorzów a 4. júla generálku na Corgoň ligu v Zlíne. "S Luhačovicami máme dobré skúsenosti spred roka. Našli sme tam všetko, čo sme potrebovali. Vrátane súperov v prípravných zápasoch. V nasledujúcich dňoch už zvoľníme fyzickú záťaž. Viac sa budeme venovať herným veciam, regenerácii, utuženiu dobrej futbalovej partie. Iste, pracovať budeme na kryštalizovaní základnej jedenástky. Tá však ešte nie je zďaleka jasná. Posty máme zdvojené. Teraz nám už nepôjde iba o to, aby sme hrali každý polčas v inom zložení, ale ako som už povedal, aspoň šesťdesiat, sedemdesiat minút nominovaní hráči odohrali."


Krajník neodcestoval

Tréner R. Pivarník bude môcť vyberať z hráčskeho kádra: Diviš, Prošovský, Al- Rashidi - Papaj, Hanek, Čep, Ščasný, Piter - Bučko, Farbák, Čertík, Josl, E. Bogdanovský ml. - Ižvolt, Pozo, Kobylík, Katona, Vršajevič, Drakul, Guba, Poliaček, Penksa, Juan Pedro - Belejík, E. Takáč, M. Pekár, Bernardo. "S mužstvom neodcestoval obranca Michal Krajník," dodal R. Pivarník. "Po skúsenostiach s M. Baranom, ktorého sme poslali na hosťovanie do Lučenca a potom naskočil do základnej corgoňligovej zostavy, na rozohranie pošleme aj Krajníka. Ten dlho nehral po zdĺhavom zranení, preto by sa mal vyhrať v druhej najvyššej súťaži v Česku."

Zdroj: Korzár, 27.06.2009