Buchta nezdupkal, dochytal zranený

Aký bol rýchly a úspešný v zápase, taký sa ukázal aj po ňom. Pomedzi novinárov bezprostredne po zápase autor troch prešovských gólov Peter Katona doslova preletel. Smerujúc ku kabíne hostí si držal pravú ruku. Nazdávali sme sa teda, že to je dôvod, prečo tak rýchlo upaľuje ku kabíne hostí.

Medzitým sa ale zastavil a ochotne pustil do debaty brankár 1.FC Tatran Prešov Miloš Buchta. Kým Katona sa hetrikom mohol pýšiť, góloman zelenobielych by najmä na tri posledné najradšej zabudol. Faktom však, že to už chytal s sebazaprením. Po druhom góle domácich z kopačky J. Nováka ho musel ošetrovať klubový lekár. Hoci sa náhradník Baláž už rozcvičoval, Buchta derby s priam neuveriteľným rezultátom 5:5 dochytal.


Tri góly berie na seba

"Stále sme ešte viedli, chlapcom pred mnou som chcel pomôcť, tak som šiel aj cez bolesť," vravel drkotajúc zubami premočený M. Buchta. "Niečo som tam ešte chytil, ale tretí, štvrtý i piaty inkasovaný gól beriem vyslovene na seba." Treba ale povedať, že zápas prešovský brankár dochytal krívajúc. "Na píšťale pravej nohy som mal dvojcentimetrovú tržnú ranu. K tomu som chytil "koňara". Poriadne som nemohol došliapnuť, ani sa odraziť." Napriek tomu ale Buchta si striedanie nepýtal... "Ako vravím, mali sme veľkú šancu uhrať tri body. Zápas mužstvo rozohralo výborne. Tak som chcel pomôcť. Na druhej strane, ak by som šiel z brány po treťom góle a nedopadlo by to dobre, mohlo by sa hovoriť, že som z boja zutekal. Že som alibista. To som rozhodne nechcel. Svoje zohrala aj zápasová eufória. Bol to ozaj bláznivý zápas. Taký som ani ja v svojej kariére nezažil. Brankári síce lovili loptu zo sietí päťkrát, ale diváci aspoň videli atraktívny futbal."

Zdroj: Korzár, 05.10.2008