Brankár musí byť aj stopérom
JAKUB DIVIŠ tvrdí o univerzálnosti medzi troma žrďami

Po nie najlepších skúsenostiach z predchádzajúcej sezóny s brankármi sa v Prešove rozhodli konať. Rozlúčili sa s Buchtom i Balážom, ktorých nahradili Jakub Diviš (zo Slavie Praha) a Ján Mucha st. (z cyperského Atromitosu Geroskipou). Ukazuje sa, že to bola správna voľba, pretože čo nevidieť 23-ročný nádejný Jakub Diviš inkasoval v doterajších troch kolách v priemere iba gól na zápas, čo nie je zlé vysvedčenie.

Svoje miesto si úspešne zastal k spokojnosti trénerov, divákov i seba samého aj v sobotňajšej domácej premiére. Gól nedostal a až na jedno zbytočné vybehnutie až pred šestnástku bol mužom na svojom mieste. „Som rád, že sa nám podarilo udržať proti neľahkému súperovi čisté konto, čo je určite dobrá vizitka pre obranu, celé mužstvo i pre mňa. Myslím si však, že v tomto zápase, v ktorom sme mali prevahu, sme mali zvíťaziť, pretože sme si vypracovali niekoľko dobrých príležitostí a aspoň jednu z nich sme mali využiť,“ tvrdila opora zeleno-bielych medzi troma žrďami.

I keď mu premiéra v Šariši vyšla, neraz pôsobil nervóznym dojmom, dokonca sa mu pred očami v jednom prípade aj zažltlo. „Nervózny som nebol, ale ani sám neviem, za čom som dostal kartu. Rozhodcovi som totiž ešte nestihol nič povedať, len som sa ho chcel slušným spôsobom opýtať na prerušenie hry. Je síce pravda, že pri jednom z odkopov som zle trafil loptu, ktorej sa zmocnil súperov hráč, ale terén bol po daždi premočený a navyše skákala. Nemyslím si, že to malo niečo spoločné s nervozitou,“ oponoval.

Prešovskí diváci boli v predchádzajúcom ligovom ročníku svedkami nejedného poriadneho kiksu dvojice brankárov, po ktorých prichádzal Tatran o body. Vie o tom? „Počul som o tom, že sa tu mojim predchodcom nedarilo, ale to je už minulosť. V prvom rade sa starám sám o seba. Veľmi dobre si uvedomujem, že v súčasnom futbale musí byť brankár aj stopérom, vedieť v pravý čas vybiehať z brány. Myslím, si, že všetky situácie, ktoré sa v priebehu hry vyskytli, som vyriešil a gól neinkasoval a preto v tom problém nevidím,“ tvrdil Jakub Diviš.

Zdroj: Denník Šport, 29.07.2009