Bez tímovej cieľovky
JÁN ŠAFRANKO očakával v Prešove vďačnejšie divácke publikum

V druhom domácom zápase po sebe Prešovčania strelili víťazný gól v záverečnej päťminútovke duelu. „Sme dobre kondične pripravení, vieme udržať zápasové tempo. No a najhlavnejšia je naša túžba po víťazstve,“ vravel Ján Šafranko po utorkovom víťazstve nad Zlatými Moravcami, ktoré práve on zariadil gólom v 86. minúte.

Keď prekonal brankára Boleka, predviedol šprint k sektoru vlajkonosičov Tatrana a vyskočil až k bariéram hľadiska. „Priznám sa, takú radosť po strelenom góle v tejto sezóne som ešte nemal a ani som ju takýmto spôsobom nedal najavo. Bol to len môj štvrtý gól v sezóne, takže až tak veľa príležitostí som na to ani nemal,“ podotkol po sedemgólovom Katonovi druhý najlepší strelec nováčika súťaže. „Dali sme gól v závere zápasu, keď úspešne vyvrcholilo naše druhopolčasové dobýjanie brány Zlatých Moraviec po premrhanom prvom polčase. Aj takýmto spôsobom som sa chcel poďakovať mladým chlapcom, ktorí nás neustále povzbudzujú v domácich zápasoch, klobúk dole pred nimi. Aspoň vďaka nim sa môžeme cítiť, že hráme naozaj v domácom prostredí, pretože ostatní ľudia, ktorí prídu u nás na futbal, až na niekoľko výnimiek, vôbec nestoja za mužstvom. V Prešove sa hrala Corgoň liga po šesťročnom čakaní, preto som si myslel, že budeme mať vďačnejšie divácke publikum, nám sa však stávalo, že neraz sme sa počas zápasov vonku na ihriskách súperov cítili lepšie, ako v domácom prostredí...“ vyslovil Šafranko výstižné slová.

Pred zápasmi posledného kola je nemenná pozícia Prešovčanov na siedmom mieste, nováčik súťaže sa už neposunie v tabuľke ani vyššie, ani nižšie, hoci v ostatných deviatich dueloch štyrikrát vyhral, štyrikrát remizoval a iba raz prehral. Cieľové prémie však mali Prešovčania vypísané za umiestnenie do šiestej priečky. „Samozrejme, chceli sme skončiť v hornej polovici, určite sme túžili po takejto pozícii. Môže nás mrzieť zopár ,prehajdákaných' zápasov. Sme radi, že sa nám v súčasnosti darí, navyše aj bodujeme. Viacerí hráči nášho tímu sa dostali do lepšej formy ako v úvode jarnej časti. Hráme sebavedome, uhrali sme víťazstvo v Trnave, k trom bodom sme boli veľmi blízko aj na Slovane, to málokto čakal. Tešíme sa na posledný zápas sezóny, na derby v Košiciach.“

Zdroj: Denník Šport, 28.05.2009