Alternovať bude stopér

1. FC Tatran Prešov rieši pred zápasom s Trnavou problém s chýbajúcim defenzívnym stredopoliarom

Martin Pribula prežil krásny corgoňligový debut proti Slovanu, okorenený gólom. A potom si vychutnal ovácie fanúšikov Tatrana. (foto Viktor Zamborský)Futbalový Prešov musí riešiť pred domácim zápasom s Trnavou akútny problém s chýbajúcim defenzívnym stredopoliarom. Tento strategický post v hre každého tímu je aj z dlhodobého hľadiska boľavým miestom Tatrana.

„V priebehu niekoľkých mesiacov sme prišli o troch hráčov, ktorí vedeli, o čom sú úlohy defenzívneho stredopoliara v našom hernom systéme. V porovnaní s minulou sezónou už nie je v našom kádri Šafranko a mladý Baran prestúpil do Turecka. Prekop, ktorý bol dlhodobo naším kľúčovým hráčom na poste defenzívneho stredopoliara, by mohol teoreticky naskočiť do hry po zranení kolena a po rekonvalescencii až niekedy v priebehu jari,“
v širších súvislostiach sa pustil do vysvetľovania súčasnej situácie v kádri tréner Prešovčanov Roman Pivarník.

Po zranení Prekopa zostal Tatranu jediný klasický defenzívny stredopoliar, Španiel Pozo Muňoz, o ktorom po doterajších výkonoch zatiaľ len sotva možno hovoriť ako o letnej posile. Navyše už nachytal štyri žlté karty, takže v sobotu proti Trnave bude nútene pauzovať pre trest.
„Ešte nie je zžitý s tým, čo všetko by mali jeho úlohy obnášať,“ podotkol Pivarník.

Pri pohľade na ďalších hráčov Tatrana, ktorí by mohli hrať v základnej zostave v stredovej formácii (Poliaček, Ižvolt, Pribula, Penksa, Katona, Kobylík, Vršajevič, Drakul) platí, že defenzíva nie je ich silnou stránkou, čo v prípade dvoch posledne menovaných, legionárov z Bosny a Hercegoviny, platí vari dvojnásobne.
„Všetci spomenutí hráči sú silnejší smerom dopredu, ani jeden z nich nie je futbalistom na vykonávanie vyslovene defenzívnych úloh v strategickej zóne ihriska. Musíme preto vymyslieť nejakú inú alternatívu,“ dodal Pivarník, z ktorého slov sa dá vyčítať, že v sobotu proti Trnave vytiahne na pozíciu defenzívneho stredopoliara jedného zo štvorice svojich klasických stopérov. Dvaja z kvarteta Čep, Hanek, Farbák a Piter-Bučko teda nastúpia v stopérskej dvojici a jeden bude hrať defenzívneho stredopoliara.

KTO PO ČERTÍKOVI DO „BÉČKA“?

Po tom, ako vytiahli do A-mužstva Tatrana Martina Pribulu, ktorý sa uviedol výborným výkonom predovšetkým v jeho premiérovom zápase v Corgoň lige proti Slovanu - okorenil ho aj gólom - zostal stabilným členom prešovského ,áčka'. Naopak, do rezervného tímu Tatrana preradili tréneri Jozefa Čertíka a na budúci týždeň sa dá očakávať, že ho bude nasledovať ešte jeden hráč.

Zdroj: Denník Šport, 10.09.2009