Aj Tatran s náhradným programom

R. Pivarník: "S rozhodnutím mali počkať"

Vo futbalovom Tatrane nemajú z oddialenia štartu jarnej corgoňligovej odvety radosť. Všetko v ostatných dňoch smerovali k zápasu, ktorý mali v sobotu hrať na Žitnom ostrove s Dunajskou Stredou. Namiesto toho čaká Prešovčanov neplánovaný prípravný zápas s Humenným.

Rozhodnutie Únie ligových klubov otvorene kritizoval tréner 1.FC Tatran Prešov Roman Pivarník. "Je pekné, že Únia ligových klubov je aktívna. Počasie v tomto období sa však mení veľmi rýchlo. Rozhodnúť o osude víkendových zápasov už v utorok predpoludním sa mi vidí ako nesprávne. Iste, bolo potrebné o tom diskutovať. Môj jednoznačný názor ale je, že rozhodnutie o tom, či hrať alebo nehrať, malo padnúť najskôr vo štvrtok popoludní, alebo na druhý deň predpoludním. Pravdupovediac, vychádzajúc z ohlasov, aj my sme s takouto eventualitou v predstihu rátali. Preto sme si na sobotu dojednali zápas s Humenným."


Angažujú už len mladých

O príprave 1. FC Tatran Prešov na futbalovú jar doma, v Tatrách i v Turecku, hovoril Roman Pivarník aj na včerajšej tlačovke ako o vyváženej. "Aká však v konečnom dôsledku bude, ukážu až samotné súťažné zápasy," zdôraznil. V kádri zeleno-bielych došlo v zime k viacerým zmenám. Klub už neráta so službami Petra Zahradníka ani Aleša Pikla. Ako povedal športový riaditeľ 1.FC Tatran Prešov, dohody s inými klubmi sú na spadnutie. Zahradník podľa neho mal hosťovať v Humennom, no 1.HFC od džentlmenskej dohody na poslednú chvíľu odstúpil. J. Krohmer odišiel do Nemecka, Cleber Luis Rodrigues sa vrátil do Brazílie. 1.FC Tatran Prešov získal dvadsaťročného brazílskeho útočníka Jonathana Bernarda Mariana a ofenzívneho stredopoliara, reprezentanta Bosny a Hercegoviny do 21 rokov Dejana Drakula. Po skončení hosťovania zo Sparty Praha v Prešove kontrakt podpísal aj Drakulov krajan Avdija Vršajevič. Z hosťovaní stiahol klub Pavla Cicmana a Jozefa Čertíka. "Nejakú výnimku síce nevylučujeme, ale zásadne hodláme z hľadiska perspektívy angažovať už len hráčov maximálne do 23 rokov," podčiarkol R. Pivarník.


Kabína podľa kapitána v pohode

Jedného z mladíkov v zeleno-bielom, Dejana Drakula, doviedlo vedenie klubu aj na predsúťažnú tlačovku. Tlmočníka mu robil "česko-slovensky" veľmi slušne hovoriaci A. Vršajevič. "Som šťastný, že som mohol prísť do takého ambiciózneho klubu." Dejan dal v príprave za Tatran dva góly. Rimavskej Sobote a bratislavskému Interu. "Herne to z mojej strany ešte nebolo ono. Verím, že postupne sa do herného systému zapracujem a budem pre tím užitočný. Určite na tom budem poctivo pracovať," tvrdil technicky dobre vybavený ľavák. Staršiu, skúsenejšiu generáciu futbalistov reprezentoval kapitán 1.FC Tatran Prešov Ján Šafranko. "Škoda, že jarný štart oddialili. Všetci sme sa naň tešili. Teraz sa teda sústredíme na domáci zápas s bratislavským Slovanom budúcu nedeľu. Mužstvo je na futbalovú jar dobre pripravené. Pribudli mladí, nekonfliktní hráči. V kabíne to klape úplne v pohode. Dúfame teda, že jar sa bude niesť v našom podaní aspoň tak dobre ako jeseň."


Ako hrali v príprave

Otváracím duelom zimného prípravného obdobia bol modelový zápas áčka s béčkom, ktorý vyhral A tím gólom Pa. Cicmana. Doma vyhral Tatran nad Humenným 3:0 (Takáč 2, Josl), v Liptovskom Mikuláši tiež 3:0 (Belejík, Šafranko, Pekár), v Prešove remizoval s Giraltovcami 2:2 (Šafranko, Belejík), Rimavskú Sobotu zdolal gólom Dejana Drakula 1:0 a pred odchodom do Turecka vyhralo áčko nad béčkom 4:1. V Antalyi vyhrali Prešovčania nad Olimpijou Ľubľana 2:1 (Belejík, Pa. Cicman), prehrali s Poloniou Bytom 0:1, Rapidom Viedeň 2:3 (Bernardo Mariano, Josl), s rumunským Farulom Constanta hrali 1:1 (Penksa) a s ruským Spartakom Naľčik bez gólov. "Predčasnú" generálku s Interom rozhodol víťazný gól Drakula.


Káder na futbalovú jar

Káder 1.FC Tatran Prešov na jarnú časť Corgoň ligy tvoria hráči:

Brankári: Miloš Buchta, Khalid Al Rashidi, Jozef Talian, Juraj Baláž
Obrancovia: Ján Papaj, Michal Ščasný, David Čep, Michal Piter-Bučko, Marián Farbák, Michal Krajník, Tomáš Josl
Stredopoliari: Jaroslav Prekop, Jozef Čertík, Ján Šafranko, Peter Katona, Petr Kobylík, Marek Penksa, Avdija Vršajevič, Pavol Cicman, Dejan Drakul, David Guba
Útočníci: Jonathan Bernardo Mariano, Ľuboš Belejík, Matúš Pekár, Erik Takáč.

Realizačný tím: tréner: Roman Pivarník
                       asistenti: Jozef Daňko, Jozef Kostelník
                       tréner brankárov: Jaroslav Belejčák
                       kondičný tréner: Pavol Mlynár
                       vedúci mužstva: Jozef Košút
                       lekári: Peter Cvengroš, Ján Mirilovič, Július Svätojánsky
                       maséri: Vladimír Šarišský, Pavol Mušinský

Zdroj: Korzár, 26.02.2009