FC Nitra - 1.FC Tatran Prešov 1:0 (1:0)

Góly: 34. Šimončič
ŽK: 89. Kóňa - 66. Pozo, 76. Vršajevič, 81. Farbák
Rozhodovali: Šuniar - Csabay, D. Hrčka
Návšteva: 3 320 divákov

SITA
V úvode zápasu sa obe mužstva prezentovali opatrnou hrou. Domáci však pohrozili už v 8. min, kedy vysunutý Boszorád skúšal nájsť voľného Šimoneka, no lopta skončila len na kopačkách prešovskej obrany. Hostia sa pokúšali skórovať z priameho kopu Farbákom, no ten súperovú bránku minul. V 20. min sa Boszorád dobre mysleným centrom snažil nájsť Šimoneka, ale gólman Diviš bol v strehu. O niekoľko sekúnd neskôr ten istý hráč skúšal šťastie opäť, ale brankár Prešova sa nedal zaskočiť. Ďalšia strela na hosťujúcu svätyňu prišla až v 30. min, no Kóňa mieril ponad brvno. Vynikajúcu akciu založil prihrávkou na Hodúra v 34. min Šimonek, ale Boszorád v koncovke zlyhal a rovnako tak aj o pár sekúnd neskôr. Na gól si diváci počkali do 34. min, keď Rák ponúkol šancu Šimončičovi a ten presnou hlavičkou zmenil stav na 1:0. Poliaček sa pár minút na to snažil o vyrovnanie, no neúspesne. V 40. min preveril hosťujúceho brankára Hodúr, ale skóre nezvýšil. Do veľkej šance sa hostia dostali v 43. min - po centre Poliačka na Bernarda. V 44. min po veľkom nátlaku Poliaček opäť skúšal prekonať domáceho brankára, no skóre zostalo nezmenené.

Už v 49. min Poliaček skúšal rozvlniť nitriansku sieť, ale Chudého neprekvapil. Prešovská obrana zasahovala v 57. min, kedy skúšal prejsť Boszorád a Šimonek. Ďalšou nebezpečnou hlavičkou sa prezentoval Bernardo, no loptu za bránkovú čiaru nedostal. Domáci v druhej polovici začali zvyšovať tempo, lenže v koncovke sa im nedarilo. V 62. min chcel Štetina zvýšiť, no to sa nepodarilo ani po prudkej strele Tótha z 30 m v 64. min. Márne pokusy Prešova na vyrovnanie potvrdil aj Bernardo, ktorý v 81. min mieril ďaleko vedľa Chudého svätyne. Do konca zápasu sa už skóre nezmenilo.


Denník Šport
Prešov sa dostal do situácie, keď je každý bod zlatý a podľa toho sa pod Zoborom aj zariadil. Tréner Pivarník vyrukoval s hrou len na jediný hrot a predvídavo zhustil stred poľa. A práve „barikády“ hráčskych tiel v strede poľa Nitre spôsobovali problémy. Domáci sa spočiatku vôbec nedostávali ku kombinačnej hre a pri bezmyšlienkovito nakopávaných loptách dopredu mali navrch prešovskí obrancovia. Prvú tridsaťminútovku tak charakterizoval nudný, upracovaný a kŕčovitý futbal. Ten, našťastie, prebrala z kómy šanca Kóňu. Zakrátko už Nitra viedla, keď prvej strele, smerujúcej medzi žrde Tatrana, nasadila gólový punc Šimončičova hlava. Záverečná štvrťhodina prvého dejstva bola plná vzruchu s viacerými šancami, jeho úplný záver režírovali hostia, ktorí si vypracovali tri šance na vyrovnanie. Nitru však dvakrát podržal brankár Chudý a raz ju zachránilo brvno. Vo svižnom tempe sa pokračovalo aj po obrátke. Domáci hrali už podstatne uvoľnenejšie, s badateľnou ľahkosťou, predviedli zopár krásnych kombinácií, no napriek tomu gólovú poistku nepridali. Jednogólové manko tak v Prešovčanoch stále živilo šancu na zisk bodu. Hostia sa nevzdali, snažili sa o vyrovnanie, ale žiadnu čistú šancu si vypracovať nedokázali. Rozhodca Šuniar sa síce dopustil niekoľkých chybičiek, ale zápas neovplyvnil.


Nitra: Chudý - Kaspřák, Štetina, Martin Tóth, Áč - Boszorád (79. Glenda), I. Hodúr, Šimončič, Kóňa, Rák (90. Kolár) - Šimonek (69. R. Sloboda)

1.FC TATRAN: J. Diviš - Ščasný, Farbák, Čep (61. Pitter-Bučko), Ďurech - Vršajevič, Katona, Pozo, Poliaček, Ižvolt (67. Drakul) - Bernardo


POVEDALI PO ZÁPASE:

Ivan Galád (tréner FC Nitra): "Hoci má Prešov menej bodov, je to kvalitný súper. Videli sme dobrý zápas a aj prvky futbalovej moderny a to i zo strany mladších hráčov."

Roman Pivarník (tréner Tatrana Prešov): "Videli sme zaujímavý zápas. Mužstvu nemôžem nič vyčítať - vytvárali sme si šance, ale neboli sme dôslední a dostali sme gól. Brankár domácich podal výborný výkon."