1.FC Tatran Prešov - FC DAC 1904 Dunajská Streda 0:0

ŽK: 49. Josl, 75. Čep - 26. Adiaba, 63. Helísek, 78. Seelaus
Rozhodovali: Matúš - Balko, Cuninka
Návšteva: 1 450 divákov

SITA
Uzimených divákov príliš nepotešila hra v prvom polčase. Oba tímy bojovali, ale len v priestore medzi šestnástkami. Opticky viac z hry však mali domáci Prešovčania. Už v 2. min zahrozil strelou vedľa Papaj. S ďalšími streleckými pokusmi domácich si bez problémov poradil brankár Ján Novota, alebo skončili mimo priestoru bránky. V 13. min to skúšal aktívny domáci útočník Belejík a v 21. min sa neujal pokus Papaja. Hosťujúci Dunajskostredčania si nevypracovali počas prvého dejstva žiadnu výraznejšiu príležitosť.

Tatran v druhom dejstve vystupňoval svoj tlak. Hostia sa iba bránili a snažili sa hrať na kontry. Prešovčania vyvinuli enormné úsilie, streliť gól sa im však nepodarilo. Domáci mali aj dosť štandardných situácií, ale ani tie nepriniesli gólové rozuzlenie. V 71. min Prešovčania nezužitkovali závar pred bránkou hostí. Tatranu v druhej časti chýbala najmä presnosť v streľbe a razantnosť. V 81. min sa Bajevski ocitol v prešovskej šestnástke, z 10 m však slabo vystrelil. V nadstavenom čase mohol o víťazstve domáceho Prešova rozhodnúť striedajúci Drakul, najprv však jeho gólovú strelu Novota vyrazil, potom opäť Drakul z dobrej pozície bránku hostí prestrelil. Dunajskostredčania neprehrali v šiestom corgoňligovom zápase v rade a s remízou po ťažkom týždni boli spokojní. Prešovčanom to opäť nešlo predovšetkým vo finálnej fáze.


Denník Šport
Prešovské strelecké suchoty pokračujú, Tatran nedal gól už v troch ligových dueloch po sebe. Séria Dunajskej Stredy bez prehry má už šesť dielikov. V chladnom počasí bolo len málo situácií, ktoré v tomto stretnutí mohli rozohriať a potešiť fanúšika. Dunajská Streda hrala po nabitom zápasovom programe „údržbársky“ futbal, tréner Garger hovoril o tom, že jeho tím hral „ekonomicky“. V praxi to vyzeralo tak, že prioritou legionárskeho kontingentu zo Žitného ostrova bola defenzíva a hostia si počas celého zápasu vytvorili jedinú šancu, po ktorej jediný raz trafili do priestoru Divišovej brány. Prešov síce pôsobil aktívnejším dojmom, ale tri gólové šance si vytvoril až v poslednej dvadsaťminútovke zápasu. Ak sa dovtedy domáci aj dostali k zakončeniu, vyslali na brankára Novotu strelecké „bodkočiarky“, ktoré kvalitnému gólmanovi nikdy nemôžu ublížiť. Rozhodcovia si svoju prácu bez problémov urobili, v žiadnom prípade neboli pozápasovou témou, no a to je vždy dobre.


1.FC TATRAN: Diviš – Ščasný, Farbák, Čep, Josl – Piter-Bučko, Hanek (67. Jurčo) – Papaj (86. Ižvolt), Katona, Pribula (44. Drakul) – Belejík

D.Streda: Novota – Helísek, Adiaba, Majus, Kazlauskas – Seelaus (81. Elong Elong), Boya – Nikolič, Speranza (72. Koejoe), Hassan (46. Bajevski) – Bognár


POVEDALI PO ZÁPASE:

Roman Pivarník (tréner Prešova): "Vedeli sme, že nás čaká ťažký súper, lebo Dunajská Streda má individuálne dobre vybavených hráčov a zlepšila sa aj z taktickej stránky. V prvom polčase sme chceli hrať vo vysokom tempe, presadiť sa kombinačnou hrou, no naša hra mala byť aktívnejšia. Nevychádzalo nám ani zakončenie, do ktorých sme sa dostávali. Mali sme dostatok streleckých možností, no brankáru Novotu sme nedokázali prekonať. V druhom polčase sme hrali prakticky na polovici hostí a mali sme dosť priestoru na kombinačnú hru. Tlak sme vystupňovali, no neboli sme úspešní, lebo nevieme dávať góly a tie rozhodujú."

Kurt Garger (tréner Dunajskej Stredy): "My sme v prvom polčase čakali, čo urobí súper, lebo sme mali nabitý program a chceli sme hrať ekonomicky. V prvom polčase sme nehrali dobre najmä v ofenzíve. V druhom dejstve bol tlak Prešova väčší, my sme hrali na kontry. Bajevski mal dobrú príležitosť, vystrelil však slabo. Napokon sme s remízou spokojní."