1.FC Tatran Prešov - FK Senica 0:0

ŽK: 25. Piroska
Rozhodovali: Hriňák - T. Somoláni, Kubačka
Návšteva: 1 350 divákov

SITA
V prvom polčase diváci gól nevideli. Z niekoľkých možností nevyužili mužstvá ani jednu šancu. Prvú príležitosť mali hostia, akciu Faldynu zakončoval v páde Števko, mieril však vedľa. Potlesk hľadiska si vyslúžila strela Pribulu v 24. min z vari 20 m, rovnako aj nožničky Čepa z piatich metrov po rohu Pribulu. Prešovský obranca však minul bránu. Nebezpečnou strelou z diaľky potom zamestnal Kamescha ďalší domáci zadák Papaj, senický gólman mal plné ruky práce. V 40. min vyrobil chybu na vlastnej polovici domáci Takáč a pred Faldynom musel v poslednej chvíli zachraňovať Josl.

Ani v druhom polčase sa strelci na jednej, resp. na druhej strane nepresadili. Viac šancí však mali hosťujúci hráči. V 56. min neprekonali vo vyloženej príležitosti Diviša ani Piroska a vzápätí ani Faldyna. Štvrťhodinu pred koncom Faldyna zblízka minul a po chvíli Števko sám pred Divišom preloboval prešovského brankára, aj samotnú bránku.


Denník Šport
Obaja aktéri vstúpili do zápasu až veľmi opatrne a príliš dlho trvalo ich úvodné obojstranné zoznamovanie sa. Najmä v prvej dvadsaťminútovke aktéri neukázali toho veľa zo svojho futbalového repertoáru. O ohrozenie brány sa z Prešovčanov pokúšali Pribula, Čep a Papaj. Z hostí zase Faldyna, ktorý mohol dokonca v závere polčasu ako prvý rozvlniť sieť. Druhá polovica stretnutia našla v lepšej hernej pohode Seničanov. Výrazne pridali do kroku a neraz poriadne vyzvŕtali domácich. Tí môžu vďačiť za čisté konto predovšetkým brankárovi Divišovi a nemohúcnosti súpera. Veď jeho najskúsenejší hráč Števko zahodil šance, pri ktorých sa lopta už doslova pýtala do siete. Aj keď sa nováčikovi nakoniec nepodarilo natiahnuť šnúru víťazstiev na štyri v rade, jeho hráči nemuseli smútiť, pretože herne nesklamali. Rovnako spokojný môžu byť i Prešovčania, lebo po troch za sebou idúcich víťazstvách si udržali neporazenosť naďalej. Hlavný rozhodca Hriňák nemal v Šariši svoj deň, viacerými nepresnosťami si veľkú reklamu u divákov ani hráčov neurobil, oveľa presvedčivejšie pôsobili jeho asistenti.


1.FC TATRAN: J. Diviš – Ščasný, Farbák, Čep, Josl – Piter-Bučko – Papaj, Takáč (86. Drakul), Pribula - Jurčo (59. Katona), Belejík (76. Ižvolt)

Senica: Kamesch – Laurinc, Homola, Gajdošík, Čáp – M. Juhász, Velický – Piroska, Faldyna, I. Belák (89. Tesák) – R. Števko


POVEDALI PO ZÁPASE:

Roman Pivarník (tréner Prešova): "Teší ma, že si náš brankár Jakub Diviš, ktorý mimochodom podáva v mužstve najstabilnejšie výkony, opäť udržal čisté konto. Neteší ma ale výsledok, ktorý sme dosiahli. Jednoznačne sme chceli pokračovať vo svojom víťaznom ťažení. Žiaľ, viazla nám súhra stredovej formácie, čo sa súper s pribúdajúcimi minútami, hlavne v závere zápasu, snažil využiť. Hráči veľmi chceli vyhrať, bojovali, no treba priznať, že dnes im to herne veľmi nešlo."

Ladislav Hudec (tréner Senica): "Na Prešov sme sa snažili pripraviť čo najlepšie. Vedeli sme, že má vo svojich radoch rýchlych hráčov, ktorých sme sa snažili eliminovať. Domáci pohrozili po niekoľkých štandardkách, s ktorými sme si však vedeli až na zakončenie Čepa poradiť. Na druhej strane si pri všetkej skromnosti dovolím tvrdiť, že sme mohli na východe aj vyhrať. Šance Števka, Faldyna či Pirosku volali po góloch. Všetkých chlapcov však musím v prvom rade pochváliť za dobre odvedenú prácu. Z Prešova odchádzame s jedným bodom a spokojní."