1.FC Tatran Prešov - MFK Ružomberok 2:2 (2:1) - stretnutie v prvom polčase na 15 minút prerušili pre hustý dážď

Góly: 4. Josl, 36. Čep - 30. Š. Zošák (z 11 m), 56. Ďubek
ŽK: 7. Katona, 24. M. Baran - 72. Š. Zošák
Rozhodovali: Fajčík - T. Somoláni, Košecký
Návšteva: 2 650 divákov

SITA
Stretnutie sa začalo vydarene pre domáci Tatran. Už v 4. min. vyviezol loptu pred šestnástku súpera Katona, ktorý našiel prihrávkou Josla a jeho tvrdá strela ľavačkou skončila v sieti pri ľavej žrdi Hajdúchovej brány. Na druhej strane kontroval Zošák, ktorého zblokovaná strela ešte aj vytlačená prstami prešovského gólmana obtrela zvonka ľavú žrď. Potom sa nad prešovský štadión prihnala prudká búrka a rozhodca v 22. min na štvrť hodiny zápas prerušil. Hra pokračovala peknou akciou Ružomberčanov, na ktorej konci bol Kukoľ. Lopta od neho smerovala k trom padajúcim prešovským hráčom, po čom hlavný arbiter ukázal na biely bod. Zošák nariadený pokutový kop premenil. Prešovčania kontrovali akciou Belejíka, ktorú však po centri z pravej strany Penksa nedotiahol. Nasledovala prudká strela zo štandardnej situácie práve z kopačky Penksu. Lopta preletela obranou Liptákov a pri vzdialenejšej žrdi najvyššie vyskočil Čep, ktorý ju umiestnil za Hajdúchov chrbát - 2:1.

Prešovčania však napokon ani v desiatom zápas v rade nezískali všetky tri body. Znovu doplatili na individuálnu hrubú chybu. Tú vyrobil ich brankár v 56. min po piatom rohovom kope hostí. Pošmykol sa a Ďubek šikovným oblúčikom poslal loptu do siete - 2:2. V dramatickom závere sa neujali dva pokusy domáceho Vršajeviča.


Denník Šport
Prvú strelu v zápase vyslal síce hosťujúci Božok, no prvá rozvlnila sieť na opačnom konci. Katona vyviezol loptu dopredu pred obrancu Josla, ktorý prízemnou strelou k ľavej žrdi otvoril skóre. V 13. min po Zošákovej strele z dobrých 25 m vytlačil loptu na ľavú žrď domáci brankár. V 22. min sa v Prešove prestalo pre prudkú búrku nad štadiónom na štvrťhodinu hrať. Po opätovnom otvorení hry nastal pred prešovskou bránou závar. Kukoľ posielal loptu do priestoru brány Tatrana, tá však trafila troch šmýkajúcich sa domácich hráčov. Rozhodca ale ukázal na biely bod, údajne za ruku Barana. Ten Zošák bezpečne premenil. Prešov odpovedal kontrou Belejíka, jeho prízemným centrom, ktorý ale za Hajdúcha neusmernil Penksa. Tento hráč si to ale po chvíli vynahradil, keď poslal do šestnástky Liptákov gólový center, na ktorý najvyššie vyskočil Čep a Prešov znovu viedol. V 56. min vyrobil obrovskú hrúbku prešovský brankár, ktorú oblúčikom do prešovskej brány potrestal hosťujúci Ďubek. Domáci sa márne snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, dve akcie Vršajeviča pred koncom boli na to málo.


1.FC TATRAN: Al-Rashidi - Ščasný, Farbák, Čep, Josl - M. Baran - Vršajevič, Katona, M. Penksa (71. P. Cicman) - Belejík (89. Pekár), Mariano Bernardo (54. Prekop)

Ružomberok Hajdúch - Siva, J. Maslo, Peter Majerník, Ďubek - T. Sedlák - Kukoľ (90.+ Pilár), P. Maslo, Š. Zošák (79. Lovás), Božok - Lačný (90.+ Jurč)


POVEDALI PO ZÁPASE:

Roman Pivarník, tréner Prešova: "Ružomberok bol ťažkým súperom. Vedeli sme, že súper má jednu z najlepších záloh v súťaži. Nechceli sme príliš kombinovať, ale viac hrať rýchlo, priamočiaro, ale hlavne efektívne. Bojovnosť mužstvu uprieť nemôžem. Dostali sme gól z jedenástky, ďalší po tradičnej hrubej chybe, a to rozhodlo."

Michal Bílek, tréner Ružomberka: "V Prešove sme získali prvý jarný bod. Mali by sme byť teda spokojní. Vzhľadom na priebeh hry si myslím, že z tohto zápasu sme mali vyťažiť viac."