FC Artmedia Petržalka - 1.FC Tatran Prešov 3:0 (2:0)

Góly: 12., 45., 52. Sylvestr
ŽK: 49. Šafranko, 85. Čep
Rozhodovali: P. Hrčka - M. Balko, D. Hrčka
Návšteva: 610 divákov

SITA
Najvýraznejšou postavou tohto stretnutia bol 20-ročný útočník Artmedie Jakub Sylvestr, ktorý za 52 minút dosiahol hetrik. Prvý gól dal v 12. min zápasu, keď prehodil debutanta Prešova, kuvajtského brankára Al-Rashidiho. Druhú presnú strelu vsietil v úplnom závere prvého polčasu, keď zblízka zužitkoval ideálnu prihrávku od Majtána. Tretí gól Sylvestr strelil v 52. min po prihrávke Salátu, ktorý ho hlavičkou našiel v "bielom vápne". Zo strany Prešova sa o zakončenie v prvom polčase staral Katona. V 20. min chcel napodobniť Sylvestra, jeho technickej strele z hranice pokutového územia však chýbali centimetre. O šesť minút neskôr Kamenár pohotovo zachytil pokus Katonu a v 38. min strela Pitera-Bučka tesne minula bránku Petržalky. V druhom polčase sa Tatran vytratil z ihriska a Artmedia mohla svoj náskok ešte zvýšiť, v koncovke jej hráčom chýbal potrebný pokoj.


Denník Šport
Proste pohoda, potvrdia všetci, isteže až na Prešovčanov - parádne počasie, solídny terén, nekonfliktná atmosféra s málo divákmi, radosť hrať futbal. Artmedia v pozícii jasného favorita, po skvelom jarnom štarte - napriek určitým obavám svojho trénera, ako sa prejaví jeho desaťdňová neprítomnosť pri mužstve pre reprezentačné povinnosti - nevypadla z rytmu a vyhrala aj štvrtý zápas v rade, opäť na nulu, takže Kamenárova séria bez inkasovaného gólu trvá už 385 minút. Hrdinom stretnutia bol 20-ročný Jakub Sylvestr, autor hetriku, ktorý dosiahol v rozpätí 40 minút, ale uznanie si za individuálne výkony zaslúžia aj ďalší Petržalčania a pochvalu celé mužstvo ako celok. Šarišania síce solídne kombinovali v strede poľa, aj držali viac loptu ako domáci, ale nevymysleli vôbec nič nebezpečné. Vysvetlením troch inkasovaných gólov v sieti debutujúceho Kuvajťana Al-Rashidiho môže byť aj fakt, že obranu doslova polepili a v takomto zložení ešte nikdy nehrala. A hrať už nebude. Rozhodca Patrik Hrčka mohol byť prísnejší, viaceré zákroky zozadu volali po žltých napomenutiach.


Artmedia: Kamenár - Mikulič, Struhár, Burák, Konečný - Horváth, Saláta, Czinege, Mráz (86. Pedro) - Majtán (70. Caihame), Sylvestr (78. Kóňa)

1.FC TATRAN: Al-Rashidi - Ščasný, Krajník, Čep, Piter-Bučko - Kobylík, Farbák (87. Bernardo) - Penksa, Katona (46. P. Cicman), Šafranko - Belejík (65. Takáč)


POVEDALI PO ZÁPASE:

Michal Hipp (tréner Petržalky): "V tomto stretnutí sme chceli pokračovať vo výkonoch, ktoré teraz na jar predvádzame. Samozrejme, sám som bol zvedavý, čo s mužstovom urobí dlhá 14-dňová reprezentačná prestávka, lebo ja som sa k mužstvu vrátil iba pred 3 dňami. Asistenti ho však veľmi dobre pripravili, góly, ktoré sme zaznamenali, neboli vôbec náhodné. Veľmi nám pomohol najmä druhý gól, ktorý sme dali v úplnom závere 1. polčasu. Ten Prešov dostal na kolená. Som rád, že sa nám naďalej darí pokračovať vo víťaznej sérii."

Roman Pivarník (tréner Prešova): "Vedeli sme, že Artmedia je veľmi dobre rozbehnutá a mali sme ambície ju v tom trochu pribrzdiť, no nepodarilo sa nám to. Pred stretnutím sme mali určité problémy so zostavou, pretože hráči, ktorí sa zranili v zápase s Košicami, sa nestihli vyliečiť. Zlomovým momentom boli veľmi lacné prvé dva góly. Hráči Artmedie po našich chybách ľahko zabehli za obranu a pohodlne skórovali. Najdôležitejší podľa mňa bol druhý gól, ktorý sme dostali v závere 1. polčasu. Padol po tom, čo Katona neuveriteľne zahodil našu najväčšiu šancu tohto stretnutia. Aj preto sme stretnutie s Petržalkou prehrali."