DAC 1904 Dunajská Streda - 1.FC Tatran Prešov 2:1 (2:1)

Góly: 38. a 43. Nlend - 30. Belejík
ŽK: 34. Krajník, 84. P. Cicman, 90. Pekár
ČK: 90. K. Németh za oplácanie
Rozhodovali: P. Hrčka - Sluk, D. Hrčka
Návšteva: 3 402 divákov

SITA
Útočne naladení domáci pritlačili v úvodnej polhodine Prešovčanov. Už v 5. min unikol Opoku, jeho center zastavila Krajníkova nevinná ruka a domáce publikum sa dožadovalo penalty. Hneď z protiútoku Cahovu obrovskú chybu nepotrestal Belejík, najlepší hráč hostí. Gerichov odvážny prienik ešte Nlend nedostal na svoju hlavičku, ale kamerunský obor sa dočkal v závere prvého polčasu. Najprv však najaktívnejší hráč na ihrisku Belejík svoju tvrdú strelu v 30. min namieril presne a potrestal zaváhanie dvojica Adiaba, Caha, keď z 20 metrov trafil presne do ľavej šibenice. Už o osem minút Hassanov roh nechytateľne hlavičkoval k ľavej žrdi Nlend, ktorý o 5 min neskôr Némethov presný center opäť nádhernou hlavičkou poslal za chrbát prešovského gólmana.

Druhý polčas nepriniesol veľa futbalovej krásy. Výnimkou bol iba Adiabouov nádherný pokus v 78. min. Hosťujúci gólman však jeho strelu bravúrne vyboxoval na roh. Kamerunčan Nlend sa nedočkal hetriku, hoci najprv po rohovom kope ohrozoval Al-Rashidiho hlavičkou a neskôr sa pokúšal presadiť krásnymi nožničkami zo štrnástich metrov. Nadstavený čas priniesol rozruch pred domácou bránkou, najprv dorážkou neuspel Baran, keď z dvanástich metrov nikým nekrytý tesne prestrelil Novotovu bránku. V úplnom závere sa nechal zbytočne vylúčiť ostrieľaný domáci zadák Németh, keď na chvíľu stratil kontrolu nad svojimi emóciami.


Denník Šport
Obe mužstvá ťahali neveselé série (domáci 4, hostia 8 zápasov bez víťazstva), obe ich chceli pretrhnúť a preto nasadenie aktérov bolo očividné. Viacerým však chýbalo to najpodstatnejšie - futbalové umenie. Kto však vie, ten to ukázal. Na strane DAC Opoku, Hassan a najmä N'lend, futbalovú zástavu Tatrana držal pevne kapitán Belejík, ktorý sa však postupom času viac rozptyľoval diskusiami s rozhodcami, čím jeho výkon utrpel. Svojská postava momentálneho dunajskostredského futbalu, nemecký tréner Werner Lorant, výraznou aktivitou v preňho vymedzenom priestore i energickou gestikuláciou dotlačil mužstvo k otočeniu nepriaznivého skóre a po prestávke k umnému držaniu ťažko vybojovaného náskoku. O ten mohli domáci prísť v nadstavenom čase, ale Baran prestrelil „remízovú” šancu. Ak by rozhodca Patrik Hrčka dal žlté karty skôr, možno by v závere zápasu nebolo treba vylučovať...


D.Streda: Ján Novota - K. Németh, Caha, Adiaba, Gerich - Opoku, Boya, Esad Veledar (62. Lénárth), Hassan - Nlend (89. Beniusis), Bajevski (71. Parvin)

1.FC TATRAN: Al-Rashidi - Farbák, Piter-Bučko (82. Pekár), Ščasný, Krajník - Vršajevič, Baran, Kobylik (66. Penksa), Katona - Belejík, Mariano Bernardo (73. P. Cicman)


POVEDALI PO ZÁPASE:

Werner Lorant (tréner Dunajskej Stredy): "Máme fantastické obecenstvo. Nakoniec som rád, že som zmenil svoje pôvodné rozhodnutie a predsa som sa nechal nahovoriť, že zostanem. Prvýkrát na jar som bol spokojný s výkonom obrany. Neznervózňovali sme sa ani keď sa vedenia ujal súper. Verili sme, že naša silná stránka - štandardné situácie, prinesie góly. Gratulujem chlapcom za výkon. Dúfam, že v nasledujúcich zápasoch sa prejav zlepší aj po hernej stránke."

Roman Pivarník (tréner Prešova): "Videli sme zaujímavý zápas, bojovný, ale aj so zaujímavými momentmi. Škoda, že pre nás nie je výsledok pozitívny, ale musím priznať, že v tomto prípade nás súper herne prevyšoval najmä v prvom polčase a to rozhodlo v náš neprospech. Domáce víťazstvo je zaslúžené."