1.FC Tatran Prešov - FC Spartak Trnava 0:0

ŽK: 40. Piter-Bučko - 37. Kebe Samba, 69. P. Duriš, 90. Filipovič
Rozhodovali: Smolák - Vindiš, Čiernik
Návšteva: 5020 divákov

SITA
V Prešove pred zápasom snežilo aj pršalo, takže klimatické podmienky futbalu nepriali. Napriek tomu zápas pred vyše päťtisícovou návštevou mal výbornú atmosféru. Domáci tradične začali ofenzívne. V 3. min útočné ťahy ukázali Šafranko a Katona, no svoje šance nepremenili. Na druhej strane kontroval nepresným zakončením Husár. Trnavčania potvrdili povesť skúseného tímu, ktorý je v ofenzíve nebezpečný. Najmä Kožuch poriadne "popreháňal" prešovskú obranu. Prvú gólovú šancu zápasu mal na kopačke Devátý, ktorý sa po nepresnej prešovskej rozohrávke ocitol v dobrej pozícii, ale zvnútra šestnástky netrafil Buchtovu bránku. Prešovčania na druhej strane pohrozili streleckými pokusmi Penksu a E. Takáča. Najväčšiu šancu zeleno-bielych mal na kopačke Katona. Minútu pred prestávkou po pošmyknutí Doležaja poslal loptu pred trnavskú bránku E. Takáč, no tiesnený Katona sa zblízka nepresadil.

Po zmene strán striedajúci Kebe Samba prepásol dobrú možnosť na zakončenie. V druhom polčase tempo hry aj vinou náročnejšieho terénu trochu ustalo, ale vzrušujúcich momentov neubudlo. V 61. Takáč minul strelou z otočky hosťujúcu bránku. Druhú trnavskú tutovku nezužitkoval Kožuch, jeho hlavičku zblízka končekmi prstov bravúrne vytlačil Buchta. V poslednej minúte mali domáci ešte poslednú možnosť po štandardnej situácii, no Piter-Bučko hlavičkoval už len do "klbka" brániacich tiel hosťujúcich hráčov.


Denník Šport
Chlad, veterno a dážď neodradili Prešovčanov a ani skalných Trnavčanov od tohto zápasu. Päťtisícová návšteva bola príjemným prekvapením, rovnako aj atmosféra. O remízovej spravodlivosti niet pochýb, oba tímy spálili na veľmi ťažkom podmočenom teréne po dve vyložené šance. Je zaujímavé, že v štyroch vzájomných súbojoch Tatrana a Spartaka za necelých trinásť mesiacov (dva v Corgoň lige, dva v Slovenskom pohári) padol jediný gól, dala ho Trnava... Sprísnené bezpečnostné opatrenia eliminovali výtržnícke chúťky kohokoľvek na štadióne (v meste k malej bitke oboch táborov došlo...), no ani avizované osobné prehliadky nezabránili prepašovať do hľadiska pyrotechnické pomôcky. Vo veľmi opatrnej úvodnej polhodine zápasu viac zaujala „predsilvestrovská“ príprava vlajkonosičov oboch táborov, ba v 48. minúte rozhodcovia na minútku zápas prerušili pre výraznú dymovú clonu. Arbitri však celý duel zvládli bez akéhokoľvek kritického rozhodnutia, Smolákovi ušli akurát dva „žlté“ fauly.


1.FC TATRAN: M. Buchta - Papaj, Piter-Bučko, Čep, Josl - Prekop - Vršajevič, Penksa, Šafranko (90. Pekár) - Katona - E. Takáč (62. Belejík)

Trnava Rybánsky - Lukáš Došek, Amdy Gueye, Doležaj, Ľ. Hanzel - Devátý, P. Ďuriš, Procházka, M. Husár - Kožuch (81. Filipovič), Ľ. Bernáth (22. Kebe Samba, 87. M. Guldan)


POVEDALI PO ZÁPASE:

ROMAN PIVARNÍK (Prešov): „Som spokojný s diváckou návštevou na zápase. Na ťažkom teréne ani jedno mužstvo nechcelo riskovať, remíza je spravodlivá. Bol to zápas o jednej-dvoch šanciach, opäť sme potvrdili, že v domácom prostredí súperov do mnohých príležitostí nepúšťame, neumožnili sme to ani Trnave. Hostia sa ukázali ako konsolidované mužstvo, ktoré vie dobre brániť. Škoda, že Katona nevyužil šancu, Trnava tiež zahodila jednu vyloženú príležitosť.“

KAROL PECZE (Trnava): „Vychádzali sme z motta, že požičané sa patrí vrátiť. Keďže Prešov uhral v Trnave remízu, chceli sme aj my v Prešove získať nejaký bodík. Vzhľadom na klimatické podmienky to bol obojstranne opatrný zápas, nikto nechcel prehrať. Vypracovali sme si menej šancí, ako býva naším zvykom, najmä Kožuchova príležitosť však volala po góle. Ale aj domáci mali v prvom polčase výbornú šancu. Nie je žiadna slasť hrať futbal v nepríjemnom počasí, keď sú premrznutí diváci, tréneri a zima je aj hráčom...“