MFK Dubnica - 1.FC Tatran Prešov 0:0

ŽK: 29. Pleva, 49. I. Obert, 64. Držík - 29. Vršajevič, 45. Josl, 80. Šafranko
Rozhodovali: Kráľovič - Mókoš, Ádam
Návšteva: 978 divákov

SITA
Klzký terén miestami so zvyškami snehu nabádal hráčov, aby využívali príležitosti na streľbu. Domáci však akoby nemali záujem ohrozovať Buchtu, Tomáš Zápotoka mohol zužitkovať dobrú príležitosť už v 8. min. Hostia čakali na chyby. V 18. min poslal jediný vysunutý hrot Tatrana Takáč zakončovať Vršajeviča, ale Nosek loptu zachytil a pre Zajaca nebolo problémom akciu stopnúť. Prvý zásah Buchtu prišiel až v 23. min, keď sa pred ním ocitol Kuzma. Zo strany domácich to bolo všetko, potom snahu otvoriť skóre vyvíjali opäť Prešovčania. Vršajevič strieľal nepresne, no v 32. min už prinútil Zajaca odvracať na roh. Šarišania ich kopali hneď niekoľko za sebou, v koncovke však neuspeli. V 38. min Grendel našiel Jána Zápotoku, ktorý namiesto pohotovej streľby váhal dovtedy, kým mu Prekop loptu neodkopol.

V 46. min zlyhal v koncovke opäť Ján Zápotoka, na druhej strane odmietol Penksa šancu a vysoko prekopol bránku domácich. Skúsený Penksa však hral v druhej polovici veľmi dobre a snažil sa zásobovať loptami najskôr Takáča a po prestriedaní aj Pekára. Prešovčania sa zamerali najmä na obranu a defenzíva im aj vychádzala. V záverečnej štvrťhodine sa domáci vrhli do zúfalého náporu, ale nevyužili šance a napokon sa museli uspokojiť iba s deľbou bodov po bezgólovej remíze.


Denník ŠportDubnica: R. Zajac - I. Obert, Chmelík, Nosek, Pleva - Grendel (54. Zapalač), Držík, Seye, J. Zápotoka (83. J. Vavrík) - T. Zápotoka, M. Kuzma (65. Ľupták)

1.FC TATRAN: M. Buchta - Papaj, Piter-Bučko, Čep, Josl - Prekop - Vršajevič, Katona (86. Farbák), Penksa, Krohmer (79. Šafranko) - E. Takáč (68. Pekár)


POVEDALI PO ZÁPASE:

Peter Gergely (tréner Dubnice): "Spokojný môžem byť len s tým, že sme nedostali gól. Boli sme neškodní rovnako ako súper. Ťažký terén nás neospravedlňuje. Mladí talentovaní hráči ako Grendel, Seye, Kuzma či Zápotokovci hrali v prvom polčase ako "starí páni". Citeľná je neúčasť Porázika. Chýba nám líder. Niektorí by ho chceli nahradiť, ale nemajú na to."

Roman Pivarník (tréner Prešova): "Postavili sme päť ofenzívnych záložníkov, ktorí majú skúsenosti s útočením, pretože sme chceli v Dubnici uspieť. Do akých-takých príležitostí sme sa aj dostali, no keď nedokážeme poriadne trafiť bránku, nemôžeme vyhrať. Vršajevičova šanca si gól pýtala. Na ťažkom teréne sa kombinačná hra odohrávala medzi šestnástkami."